Obří manévry na "Staromáku" i Langmajer v netradiční roli. Tak šel čas s Coca-Colou

Obří manévry na "Staromáku" i Langmajer v netradiční roli. Tak šel čas s Coca-Colou
První reklamy na Coca-Colu se promítaly v amerických kinech od konce 30. let. Jedna z nejstarších reklam vsadila na slogan “Žízeň se už na nic neptá."
Na televizních obrazovkách se první reklamy začaly objevovat na počátku 50. let. Firma propagovala "příjemně studenou colu" po dlouhém dni nakupování.
V roce 1961 lákala herečka Connie Clausenová na Coca-Colu s téměř žádnými kaloriemi. Jedna láhev jich měla obsahovat stejně jako půlka grapefruitu.
V 70. letech firma bodovala novým vzhledem a také sloganem "Coca-Cola je to pravé". Postupem let také zkracovala délku svých reklam.
Foto: Aktuálně.cz
Video Video
7. 2. 2022 7:00
Nápojový gigant Coca-Cola se ve světě vyrábí už 135 let a působí téměř ve 200 zemích světa. Jak se firmě podařilo ovládnout svět televizní reklamy? Podívejte se na videogalerii, ve které je i jedna z prvních reklam z 30. let nebo typicky "devadesátkové" spoty natočené v Česku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy