Místo oceánu rybník. Surfaři teď trénují doma, velké vlny jim ale trochu chybí

Místo oceánu rybník. Surfaři teď trénují doma, velké vlny jim ale trochu chybí
Čeští surfaři a adepti, kteří se tuto disciplínu učí, kvůli pandemii letos v létě nevyrazili k vlnám oceánu ve Francii a ve Španělsku. Místo toho trénují s instruktory ve vodách českých jezer a rybníků. Snímek zachycuje rozcvičku před tréninkem pádlování.
Konec teorie, je potřeba zapnout neopren a k tomu se občas hodí asistence. Někdy se dá pádlovat i bez neoprenu, ale tepelný komfort je důležitý.
První pádlovací trénink může být dřina. Po dvou nebo třech opakováních to ale začne být zábava.
Do tréninků pádlování je potřeba zapojit různá cvičení pro zlepšení techniky, vytrvalosti i síly.
Foto: Surf-Trip.cz
Foto
11. 8. 2020 8:50
Každé léto vyrážejí milovníci surfingu z Česka za vlnami oceánu. Letos je to však jinak. Místo toho, aby sjížděli vlny za západu slunce ve Francii nebo ve Španělsku, vyrazili k českým a moravským rybníkům. "Žádné vlny se tam sice nedočkají, ale zato můžou pořádně natrénovat techniku pádlování, která je pro surfování zásadní," říká instruktor Otmar Oliva.

Profesionální surfoví instruktoři, kteří za normálních okolností tráví celý den na pláži, tak vyrážejí několikrát týdně na pravidelné pádlovací tréninky, které jsou buď na pískovně Ovčáry u Staré Boleslavi, nebo tráví čas na speciálních pobytech v Jeseníkách, kde jsou pádlovací tréninky na surfech doplněny o další kompenzační cvičení a posilování.

"Cílem pravidelných tréninků a speciálních pobytů je tak tuzemská příprava pro všechny, co už surfování zkusili a mají zájem o to se dále posouvat a rozvíjet. Anebo pro ty, co se teprve surfovat chystají a chtějí být připraveni," říká Otmar Oliva ze Surf-Trip.cz. Navíc se podle něj lidé navzájem motivují a společně se těší na to, až budou moci vypádlovat na oceán a chytit si svou vlnu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy