Obrazem: Úsměvy, dekolty a krásné róby. Hvězdy se prošly po červeném koberci, Cannes ožilo filmem

Obrazem: Úsměvy, dekolty a krásné róby. Hvězdy se prošly po červeném koberci, Cannes ožilo filmem
Festival zahájil film Café Society amerického režiséra Woodyho Allena.
Allenův snímek zahájil tento festival již potřetí. Očekává se, že filmovou přehlídku navštíví na 200 tisíc diváků.
Na červeném koberci se večer představili hlavní herci z Allenova filmu Kristen Stewartová, Blake Livelyová a Jesse Eisenberg.
Fotografům zapózovala i devítičlenná porota, které předsedá režisér George Miller. Členy poroty jsou například zpěvačka a herečka Vanessa Paradis nebo herci Kirsten Dunst, Mads Mikkelsen či Donald Sutherland.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
12. 5. 2016 7:16
V jihofrancouzském letovisku Cannes začal ve středu večer 69. ročník věhlasného mezinárodního filmového festivalu. Podívejte se na fotky ze slavnostního zahájení a promenády po červeném koberci.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy