Obrazem: Pražská zoo slaví 85 let. Lachtany jí daroval Burian, první zvířata žila ve vile ředitele

Jiřina Bohdalová
Historie pražské zoo sahá až do 80. let 19. století. Snahy o její založení se ale zrealizovaly téměř o 40 let později. Koncem roku 1927 bylo oploceno osm hektarů budoucí zoo na pozemcích, které věnoval velkostatkář Alois Svoboda v Tróji.
Dnes se rozkládá na ploše o rozloze 58 hektarů.
Pro veřejnost byla zoologická zahrada poprvé otevřena 28. září 1931.
Prvním ředitelem se stal profesor Jiří Janda.
Foto: ZOO Praha
Petra Jansová Petra Jansová
28. 9. 2016 9:00
Pražská zoo oslaví pětaosmdesáté výročí svého vzniku. Podívejte se na unikátní historické snímky z archivu.

Brány pražské zoologické zahrady se poprvé veřejnosti otevřely 28. září 1931. Za pětaosmdesát let svojí existence se rozrostla z původních osmi hektarů na současných osmapadesát.

Prvním zvířetem, které se v zoo objevilo, byla vlčice Lotta. Ve stejném roce to byl i pár koní Převalského a o rok později (1932) první tygři. 

Historie pražské zahrady je rovněž velmi úzce spjata se slavnými osobnostmi, řada z nich se stala patrony, například Vlasta Burian věnoval zahradě v roce 1934 lachtany Batula a Hýtu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy