Drsní mafiáni, vybuchující atomovky a všude hazard. Před 115 lety vzniklo Las Vegas

Drsní mafiáni, vybuchující atomovky a všude hazard. Před 115 lety vzniklo Las Vegas
Takhle vypadala nejznámější ulice Fremont Street v roce 1959.
A zatímco kousek od pulzujícího města vybuchovaly bomby, lidé dál hráli hazardní hry, třeba i v bazénu.
V Las Vegas se natáčela řada slavných filmů. Mezi nimi například Kmotr II., bondovka Diamanty jsou věčné, Mars útočí!, Dannyho parťáci, Pařba ve Vegas nebo Iron Man.
V 90. letech nastal rozmach ve stavění obřích hotelových komplexů a vznikla známá místa jako The Mirage, Excalibur, MGM Grand, Planet Hollywood či Bellagio. S další výstavbou se město začalo roztahovat i do v okolí původního osídlení. Metropolitní oblast počátkem nového desetiletí čítala již na 741 tisíc stálých obyvatel.
Foto: Profimedia / Library of Congress
Dan Poláček Magdaléna Daňková Dan Poláček, Magdaléna Daňková
15. 5. 2020 6:01
V roce 1905 byla uprostřed Mohavské pouště ve státě Nevada založena osada Las Vegas. O rok později zde vznikl první hotel a roku 1911 se stalo samostatným městem. K největšímu rozmachu došlo ve 30. letech díky legalizaci hazardních her v Nevadě a otevření Hooverovy přehrady v roce 1936. I dnes je město slavné svou nikdy nekončící zábavou. Podívejte se, jak vznikalo.

Metropolitní oblast Las Vegas dnes čítá na 2,2 milionu obyvatel. V roce 1900 tu uprostřed Mohavské pouště přitom žilo pouhých 22 obyvatel. V květnu 1905 se zrodily plány na velkou budoucnost původem malé osady, která měla sloužit jako zastávka na železniční trati mezi Salt Lake, San Pedro a Los Angeles.

První hotel na území současného velkoměsta byl otevřen v roce 1906 a jmenoval se prozaicky Hotel Nevada, dnes je přejmenován na Golden Gate. Status samostatného města získalo Vegas v roce 1911 a ve 30. letech přišel díky legalizaci hazardních her v Nevadě a stavbou Hooverovy přehrady první velký rozmach. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy