Drsní mafiáni, vybuchující atomovky a všude hazard. Před 115 lety vzniklo Las Vegas

Drsní mafiáni, vybuchující atomovky a všude hazard. Před 115 lety vzniklo Las Vegas
Takhle vypadala nejznámější ulice Fremont Street v roce 1959.
A zatímco kousek od pulzujícího města vybuchovaly bomby, lidé dál hráli hazardní hry, třeba i v bazénu.
V Las Vegas se natáčela řada slavných filmů. Mezi nimi například Kmotr II., bondovka Diamanty jsou věčné, Mars útočí!, Dannyho parťáci, Pařba ve Vegas nebo Iron Man.
V 90. letech nastal rozmach ve stavění obřích hotelových komplexů a vznikla známá místa jako The Mirage, Excalibur, MGM Grand, Planet Hollywood či Bellagio. S další výstavbou se město začalo roztahovat i do v okolí původního osídlení. Metropolitní oblast počátkem nového desetiletí čítala již na 741 tisíc stálých obyvatel.
Foto: Profimedia / Library of Congress
Dan Poláček Magdaléna Daňková Dan Poláček, Magdaléna Daňková
15. 5. 2020 6:01
V roce 1905 byla uprostřed Mohavské pouště ve státě Nevada založena osada Las Vegas. O rok později zde vznikl první hotel a roku 1911 se stalo samostatným městem. K největšímu rozmachu došlo ve 30. letech díky legalizaci hazardních her v Nevadě a otevření Hooverovy přehrady v roce 1936. I dnes je město slavné svou nikdy nekončící zábavou. Podívejte se, jak vznikalo.

Metropolitní oblast Las Vegas dnes čítá na 2,2 milionu obyvatel. V roce 1900 tu uprostřed Mohavské pouště přitom žilo pouhých 22 obyvatel. V květnu 1905 se zrodily plány na velkou budoucnost původem malé osady, která měla sloužit jako zastávka na železniční trati mezi Salt Lake, San Pedro a Los Angeles.

První hotel na území současného velkoměsta byl otevřen v roce 1906 a jmenoval se prozaicky Hotel Nevada, dnes je přejmenován na Golden Gate. Status samostatného města získalo Vegas v roce 1911 a ve 30. letech přišel díky legalizaci hazardních her v Nevadě a stavbou Hooverovy přehrady první velký rozmach. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy