Obrazem: Maso z Polska, vajíčka z Česka. Tak se v McDonald's připravují hamburgery

McDonald´s
Americký McDonald’s loni spustil otevřenou kampaň Naše jídlo, vaše otázky. Mýty o nekvalitních surovinách v řetězcích rychlého občerstvení se teď snaží i česká filiálka. Sklad a restauraci McDonald’s na Václavském náměstí proto novinářům ukázal hlavní šéf kvality Vít Grec. "Provoz se v McDonald’s řídí přísnými hygienickými pravidly. Zaměstnanci si například jednou za hodinu musí umýt ruce. Pro kontrolu zde existuje dokonce speciální tabulka, kam si to zaznamenávají," uvedl na začátku.
Prohlídka zázemí začíná ve skladovacích prostorech. Potraviny se zde standardně uchovávají při teplotě osm stupňů. "My máme nastaveno na čtyři stupně," dodává Grec.
Používá se zelenina v tzv. kuchyňské úpravě, pochází většinou ze Slovenska. Do skladu McDonald’s na Václavském náměstí se zaváží třikrát týdně. Ostatní zboží, například mléko, pak dvakrát za týden.
Poptávka po salátu je nejsilnější především v letních měsících. V konkurenci hamburgerů se prosazuje zejména v době obědů.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
20. 12. 2015 10:08
McDonald’s se otevírá zákazníkům a vyvrací mýty antibiotikách v mase, sušených vejcích a nugetách z růžové hmoty. Tak by se v jedné větě dala shrnout kampaň, kterou se fastfoodový řetězec snaží ukončit fámy o nekvalitních surovinách. Pozadu nezůstala ani česká filiálka. „Ptejte se na normy, kvalitu i hranolky z bramborové hmoty,“ vybídl v pobočce na Václavském náměstí hlavní manažer kvality Vít Grec.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy