Obrazem: Maso z Polska, vajíčka z Česka. Tak se v McDonald's připravují hamburgery

McDonald´s
Americký McDonald’s loni spustil otevřenou kampaň Naše jídlo, vaše otázky. Mýty o nekvalitních surovinách v řetězcích rychlého občerstvení se teď snaží i česká filiálka. Sklad a restauraci McDonald’s na Václavském náměstí proto novinářům ukázal hlavní šéf kvality Vít Grec. "Provoz se v McDonald’s řídí přísnými hygienickými pravidly. Zaměstnanci si například jednou za hodinu musí umýt ruce. Pro kontrolu zde existuje dokonce speciální tabulka, kam si to zaznamenávají," uvedl na začátku.
Prohlídka zázemí začíná ve skladovacích prostorech. Potraviny se zde standardně uchovávají při teplotě osm stupňů. "My máme nastaveno na čtyři stupně," dodává Grec.
Používá se zelenina v tzv. kuchyňské úpravě, pochází většinou ze Slovenska. Do skladu McDonald’s na Václavském náměstí se zaváží třikrát týdně. Ostatní zboží, například mléko, pak dvakrát za týden.
Poptávka po salátu je nejsilnější především v letních měsících. V konkurenci hamburgerů se prosazuje zejména v době obědů.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
20. 12. 2015 10:08
McDonald’s se otevírá zákazníkům a vyvrací mýty antibiotikách v mase, sušených vejcích a nugetách z růžové hmoty. Tak by se v jedné větě dala shrnout kampaň, kterou se fastfoodový řetězec snaží ukončit fámy o nekvalitních surovinách. Pozadu nezůstala ani česká filiálka. „Ptejte se na normy, kvalitu i hranolky z bramborové hmoty,“ vybídl v pobočce na Václavském náměstí hlavní manažer kvality Vít Grec.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě zastřelili ženu

Barmská policie v sobotu použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří hromadně vyšli do ulic protestovat proti vojenskému převratu z 1. února, píše agentura AFP. Při zásahu ve městě Monywa jedna žena zemřela, desítky lidí, včetně novinářů, policie zadržela. Agentura Reuters odhaduje, že se protestů po celé zemi účastnily stovky tisíc lidí.

Policisté při sobotním zásahu byli často v civilu. Podle fotografií na sociálních sítích lidé ve městech Rangún a Monywa stavěli v ulicích barikády, aby zpomalili postup policie. Bezpečnostní síly se pokusily zmařit protesty v Mandalaji, na klíčových křižovatkách postavily zátarasy a obvyklá místa setkání demonstrantů obsadila policie. Protestů v Mandalaji se opětovně zúčastnili i buddhističtí mniši a dodali jim morální autoritu, píše AP.

Jedním z impulzů pro demonstrace bylo páteční prohlášení barmského velvyslance při OSN Ťjo Mou Tchuna, že stojí za svrženou Do Aun Schan Su Ťij, píše agentura AP. Při projevu v OSN převrat tvrdě odsoudil a vyzval k přísnějším mezinárodním sankcím. Při projevu použil gesto se třemi zdviženými prsty, které se stalo symbolem poklidných demonstrací v Barmě. Jeho projev vyvolal vlnu kladných reakcí jak přímo v sále OSN, tak u barmské veřejnosti.

Armáda 1. února svrhla vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a zabránila tomu, aby se sešel parlament zvolený loni v listopadových volbách. Do demonstrací se od té doby zapojují desítky tisíc lidí. Demonstranti nevěří slibům vojenských představitelů, že uspořádají nové volby a předají moc vítězi. Novou vlnu odporu vyvolal i páteční převoz Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na blíže neupřesněné místo.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy