Obrazem: Maso z Polska, vajíčka z Česka. Tak se v McDonald's připravují hamburgery

McDonald´s
Americký McDonald’s loni spustil otevřenou kampaň Naše jídlo, vaše otázky. Mýty o nekvalitních surovinách v řetězcích rychlého občerstvení se teď snaží i česká filiálka. Sklad a restauraci McDonald’s na Václavském náměstí proto novinářům ukázal hlavní šéf kvality Vít Grec. "Provoz se v McDonald’s řídí přísnými hygienickými pravidly. Zaměstnanci si například jednou za hodinu musí umýt ruce. Pro kontrolu zde existuje dokonce speciální tabulka, kam si to zaznamenávají," uvedl na začátku.
Prohlídka zázemí začíná ve skladovacích prostorech. Potraviny se zde standardně uchovávají při teplotě osm stupňů. "My máme nastaveno na čtyři stupně," dodává Grec.
Používá se zelenina v tzv. kuchyňské úpravě, pochází většinou ze Slovenska. Do skladu McDonald’s na Václavském náměstí se zaváží třikrát týdně. Ostatní zboží, například mléko, pak dvakrát za týden.
Poptávka po salátu je nejsilnější především v letních měsících. V konkurenci hamburgerů se prosazuje zejména v době obědů.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
20. 12. 2015 10:08
McDonald’s se otevírá zákazníkům a vyvrací mýty antibiotikách v mase, sušených vejcích a nugetách z růžové hmoty. Tak by se v jedné větě dala shrnout kampaň, kterou se fastfoodový řetězec snaží ukončit fámy o nekvalitních surovinách. Pozadu nezůstala ani česká filiálka. „Ptejte se na normy, kvalitu i hranolky z bramborové hmoty,“ vybídl v pobočce na Václavském náměstí hlavní manažer kvality Vít Grec.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy