Designblok 2015 začíná. Přinese špičkový zahraniční design, mladé talenty i tvorbu amatérů

Veletržní palác
Sedmnáctý ročník Designbloku, který se bude konat 22. až 27. října, se mimo jiné odehraje na Výstavišti v pražských Holešovicích.
"Designblok se představí po delší době v prostorách, které byly stavěny přesně pro jeho účel. Průmyslový palác Praha Holešovice v době svého vzniku hostil výstavy toho nejlepšího z českého průmyslu. Prostor sám o sobě má silnou architekturu, která ale zároveň přinese vystavovatelům možnost přizpůsobit se jejich potřebám. Zejména díky možnosti různě velkých výstavních ploch. Samozřejmě i letos zůstává pravidlo nutnosti projít kvalitativním výběrovým řízením," přibližuje ředitelka Designbloku Jana Zielinski.
V rámci letošní přehlídky designu se již potřetí objeví i Art House, který bude tradičně hostit projekty na pomezí umění a designu. Letos naplní prostory novorenesanční budovy Lapidária Národního Muzea.
"Chtěla jsem maximálně využít atmosféry historického Lapidária a probudit místní osazenstvo nejrůznějších soch z mnohaletého spánku," vysvětluje letošní kurátorka Art House Lenka Lindaurová.
Foto: archiv Nikki Duijist
Petra Jansová Petra Jansová
21. 10. 2015 13:12
Designblok, největší středoevropská akce svého druhu, proběhne od 22. do 27. října. Na více než šedesáti místech v Praze představí tvorbu 250 vystavovatelů z Česka i zahraničí.

Fotogalerie – Hlavním námětem sedmnáctého ročníku Designbloku, který se bude konat od 22. do 27. října, se stala svoboda.

Naší společnosti totiž stále více schází idealismus, tvrdí organizátoři. "Jako by už nebyl prostor pro snění a experiment a vše bylo spojeno jen s ekonomickými zájmy. Svoboda je základním předpokladem fungování a rozvoje společnosti, alespoň takto ji vnímáme, a nás zajímalo, jak ji vnímají ostatní," vysvětluje kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Poprvé po deseti letech budou mít návštěvníci možnost zhlédnout podstatnou část Designbloku na jednom místě – v prostorách Výstaviště Praha Holešovice. Kromě zahraničních hvězd a mladých talentů se také představí amatérští tvůrci.

Designblok, zpočátku zaměřený jen na klienty několika distributorů designového nábytku, se postupem času rozrostl a stala se z něj největší středoevropská událost na poli designu otevřená nejenom obchodníkům, ale i běžným návštěvníkům. Počet vystavovatelů letos přesáhl 250 a představí se na více jak šedesáti místech po celé Praze.

Internetová anketa Křišťálová lupa jde do finále. Chcete vidět on-line deník Aktuálně.cz na vítězné příčce? Dejte nám svůj hlas zde. Děkujeme!

 

Právě se děje

Další zprávy