Designblok 2015 začíná. Přinese špičkový zahraniční design, mladé talenty i tvorbu amatérů

Foto: archiv Nikki Duijist
Petra Jansová Petra Jansová
21. 10. 2015 13:12
Designblok, největší středoevropská akce svého druhu, proběhne od 22. do 27. října. Na více než šedesáti místech v Praze představí tvorbu 250 vystavovatelů z Česka i zahraničí.

Fotogalerie – Hlavním námětem sedmnáctého ročníku Designbloku, který se bude konat od 22. do 27. října, se stala svoboda.

Naší společnosti totiž stále více schází idealismus, tvrdí organizátoři. "Jako by už nebyl prostor pro snění a experiment a vše bylo spojeno jen s ekonomickými zájmy. Svoboda je základním předpokladem fungování a rozvoje společnosti, alespoň takto ji vnímáme, a nás zajímalo, jak ji vnímají ostatní," vysvětluje kreativní ředitel Designbloku Jiří Macek.

Poprvé po deseti letech budou mít návštěvníci možnost zhlédnout podstatnou část Designbloku na jednom místě – v prostorách Výstaviště Praha Holešovice. Kromě zahraničních hvězd a mladých talentů se také představí amatérští tvůrci.

Designblok, zpočátku zaměřený jen na klienty několika distributorů designového nábytku, se postupem času rozrostl a stala se z něj největší středoevropská událost na poli designu otevřená nejenom obchodníkům, ale i běžným návštěvníkům. Počet vystavovatelů letos přesáhl 250 a představí se na více jak šedesáti místech po celé Praze.

Internetová anketa Křišťálová lupa jde do finále. Chcete vidět on-line deník Aktuálně.cz na vítězné příčce? Dejte nám svůj hlas zde. Děkujeme!

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy