Obrazem: Co už zažil klub Roxy? Filmové ateliéry i povodně

Obrazem: Co už zažil klub Roxy? Filmové ateliéry i povodně
ROXY slaví 22 let od svého fungování. Prošlo několika změnami, ta největší přišla neplánovaně v roce 2002, kdy celý klub zničily povodně.
“Praha je opětně obohacena o velkoměstský podnik prvého řádu. Krásně zařízený a vším komfortem vybavený nový biograf ROXY, Praha I., Dlouhá tř., bude míti jisté řady stálých návštěvníků," píše se v Českém světě v srpnu roku 1928. V nově otevřeném kině ROXY byla tělocvična, restaurace, bar, v horních patrech kavárna a v dolních kino.
Po válce kino fungovalo dále a objekt získala FAMU. V 50. let vybudovala v ROXY taeliéry a začala y se tu točit filmy.
V roce 1981 byla v prostorách současného NoDu vegetariánská restaurace.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura jla, Kultura
19. 10. 2014 15:49
Pražský klub Roxy slaví dvaadvacáté narozeniny. Podívejte se na fotografie, které tvoří průřez historie klubu a spřáteleného divadlo NoD.

Praha - Pražský klub ROXY funguje už dvaadvacet let. Než se z něj v roce 1993 stalo místo nejen pro undergroundové koncerty, patřily prostory pražské FAMU. Ta tu vybudovala ateliéry a natáčela filmy. Dlouho před válkou fungovalo Roxy jako kino.

V roce 1993 se do zchátralých prostor nastěhovala Linhartova nadace. Nadšenci sdružení kolem architekta Jana Mayera odčerpali vodu ze zatopeného sklepa a začali pracovat na pověsti klubu.

Dnes je Roxy jedním z nejznámějších pražských klubů, kam se sjíždějí významní nejen hudební umělci z Čech i zahraničí. Díky spolupráci se sousední kavárnou, divadlem a galerii NoD poskytuje adresa Dlouhá 33 bohaté kulturní vyžití.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy