Český slavík 2014 obrazem: Dojatý Gott i jízlivá Farna

Český slavík 2014 obrazem: Dojatý Gott i jízlivá Farna
Večerem ve Státní opeře provázel Libor Bouček.
V kategorii zpěvaček zabodovala Ewa Farna, která obsadila třetí místo. Před nedávnem vydala nové album Leporelo. "Nejsem celebrita, která jenom kyne, ale také zpívá," podotkla jízlivě zpěvačka směrem k bulváru, který v posledních měsících řeší její tělesnou váhu.
Jedním z vyhlašujících byl i fotograf Jan Saudek.
Během večera si spolu zazpívali Radek Banga z Gipsy.cz a Karel Gott.
Foto: Hermína
Magazín ČTK Hermína, Magazín, ČTK
30. 11. 2014 10:35
Podívejte se na fotky z vyhlášení i zákulisí ankety Český slavík 2014, která proběhla v sobotu 29. listopadu ve Státní opeře v Praze.

FotogalerieČeským slavíkem se stal již po devětatřicáté zpěvák Karel Gott, nejoblíbenější zpěvačkou pak Lucie Bílá. V kategorii hudebních skupin zvítězila kapela Kabát

Objevem roku je podle hlasování diváků zpěvačka Elis. Bodovaly i kapely Chinaski a Kryštof, které si odnesly stříbrného, resp. bronzového slavíka. 

Podívejte se, jak probíhal slavnostní večer i následný večírek. 

 

Právě se děje

před 3 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy