reklama
 
 

Vylepšujeme svět, říká nizozemský architekt. Jeho nádraží má inspirovat i Prahu

26. 4. 2019 12:54
Jak zajímavě i prakticky vyřešit dopravní infrastrukturu v hlavním městě, by mohla napovědět nová výstava v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. Mladé architekty i zástupce města má inspirovat práce nizozemského studia Benthem Crouwel Architects, které má věhlas pro svůj nadčasový a citlivý přístup k architektuře. Výstava jejich prací potrvá v galerii do 7. června, podívejte se na některé z nich.

Studio představuje realizace z převážně nizozemských měst. Je mezi nimi několik projektů hlavního nádraží, které architekti postavili v Amsterdamu, Haagu a Rotterdamu. Součástí je ale také linka metra anebo letiště.

"Naše vize je spojit inženýrství a architekturu v jeden celek. Nedá se postavit hezké nádraží bez toho, abychom respektovali jeho funkci. Diskutujeme, přemýšlíme, zkoumáme a tvoříme," řekl zakladatel studia Mels Crouwel pro Aktuálně.cz.

Vedle významných dopravních uzlů mají architekti ve svém portfoliu i kulturní stavby (Městské muzeum a koncertní hala Ziggo Dome) a rezidenční budovy (Pulse, apartmány v Texelu) v Nizozemsku.

Prahu architekt nenavštívil náhodou. Aktuálně je mezi čtyřmi finalisty urbanistické soutěže Residence Nádraží Žižkov, kterou vyhlásila společnost Penta. Vizualizace projektu je ale zatím na samotném počátku.

Podívejte se, co architekt řekl k nové lince metra v Amsterdamu (video je pouze v angličtině).

Architekt k výstavě v Galerii Jaroslava Fragnera | Video: Magdaléna Medková |  01:48

autor: Magdaléna Medková | 26. 4. 2019 12:54

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama