Nejluxusnější hotel světa pořádá prohlídky, za pár tisíc ukáže i koupelnu ze zlata

Nejluxusnější hotel světa pořádá prohlídky, za pár tisíc ukáže i koupelnu ze zlata
Hotel Burdž al-Arab stojí téměř 22 let na soukromém ostrově nedaleko nábřeží a je okamžitě rozpoznatelný díky svému designu, jehož vzorem je tvar vlající plachty.
Následuje návštěva unikátního atria hotelu, které se svými 180 metry patří k nejvyšším na světě.
Vstup do komplexu byl neubytovaným hostům nebo návštěvníkům restaurace zapovězený, ale od 15. října se luxusní dveře hotelu Burdž al-Arab otevřou takřka všem. Podívejte se, co zážitkový program v přepočtu za 2300 korun nabízí.
Ředitel hotelu Andy Nicholson se rozhodl luxusní komplex otevřít veřejnosti, protože letos v prosinci uplyne 50 let od založení Spojených arabských emirátů a v Dubaji také byla otevřena výstava Expo, která se vůbec poprvé koná na Blízkém východě.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
19. 10. 2021 6:00
Vstup do hotelu Burdž al-Arab v Dubaji byl neubytovaným hostům zapovězený, ale od 15. října se luxusní dveře komplexu otevřely takřka všem. Zážitkový program slibuje prohlídky i poodhalení zajímavých příběhů luxusního hotelu ve Spojených arabských emirátech.

Sprchy zdobené obklady z 24karátového zlata, přikrývky plněné prachovým peřím z opuštěných kachních hnízd na Islandu, 30 různých druhů mramoru nebo strop z 21 tisíc krystalů symbolizující Mléčnou dráhu. To jsou jen některé z vymožeností, jež čekají na hosty v dubajském Burdž al-Arab, jednom z nejluxusnějších hotelů na světě. A v přepočtu za dva tisíce korun se na to teď mohou podívat i turisté a návštěvníci Dubaje, píše web CNN.

Podívejte se, jak to v pětihvězdičkovém hotelu vypadá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy