Nejlepší pěší trasy v Tyrolsku. Vedou kolem ledovců i přes bývalou válečnou frontu

Lechtalská stezka vede nejméně 85 kilometrů v nadmořské výšce 2000 až 2500 metrů podél hlavního hřebenu Lechtalských Alp. Zkušení horalé ji zvládnou za 10 dní.
Výchozím bodem Lechtalské stezky (Lechtaler Höhenweg) je obec Steeg v údolí Lechtal, respektive horská chata Stuttgarter Hütte. Cíl je na horské chatě Anhalter Hütte, od níž vás už čeká jen sestup do vesnice Elmen v údolí.
Po cestě je celkem 13 horských chat rakouské alpské asociace (Österreichischer Alpenverein), kde se turisté ubytují i najedí. Zajímavostí je, že se tento spolek nechce "roztahovat" po celém pohoří, proto jeho chaty najdete až mezi 2000 a 2500 metry nad mořem. Hojně foceným místem trasy je jezero Steinsee (na snímku).
Pokud se rozhodnete vydat se na Lechtalskou stezku, měli byste mít výbornou kondici, zkušenosti s pobytem v horách, ovládat základy lezení a netrpět závratěmi. I v létě můžete na některých úsecích využít lano, cepín a mačky.
Stubaiské Alpy vyhledávají v létě hlavně horolezci a v zimě lyžaři. Ovšem i příznivci treků si tu přijdou na své. Stubaiská stezka (Stubaier Höhenweg) je rozdělena do sedmi etap a vede skrz údolí Stubaital. Zřejmě největším zážitkem jsou na ní výhledy na ledovce mezi horskými chatami Dresdner a Bremer Hütte. Trasa je dlouhá skoro 80 kilometrů, překonáte na ní přes 5000 výškových metrů a nocleh najdete v osmi chatách. Ty nabízejí pokoje, noclehárny s matracemi i tzv. winterraumy: prostory, které jsou k dispozici v době, kdy je chata bez stálé obsluhy. Za přespání v nich se většinou platí menší obnos do kasičky.
Foto: Tirol Werbung
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
13. 8. 2019 16:00
Čtyři rakouští odborníci, od horského vůdce po novinářku, vybrali z dálkových pěších tras v Tyrolsku ty nejlepší, kterým se říká Great Walks. Jsou vesměs náročné, vedou divokou přírodou, spí se na nich v dobře vybavených chatách a jsou kvalitně značené. Na vás je jen naplánovat si cestu, sbalit batoh a připravit se na tři, pět nebo i deset dnů na horách. Odměnou budou výhledy na ledovcové třítisícovky, procházka největším borovicovým lesem v Evropě či připomínka rakousko-italské fronty z první světové války.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy