Nejlepší pěší trasy v Tyrolsku. Vedou kolem ledovců i přes bývalou válečnou frontu

Lechtalská stezka vede nejméně 85 kilometrů v nadmořské výšce 2000 až 2500 metrů podél hlavního hřebenu Lechtalských Alp. Zkušení horalé ji zvládnou za 10 dní.
Výchozím bodem Lechtalské stezky (Lechtaler Höhenweg) je obec Steeg v údolí Lechtal, respektive horská chata Stuttgarter Hütte. Cíl je na horské chatě Anhalter Hütte, od níž vás už čeká jen sestup do vesnice Elmen v údolí.
Po cestě je celkem 13 horských chat rakouské alpské asociace (Österreichischer Alpenverein), kde se turisté ubytují i najedí. Zajímavostí je, že se tento spolek nechce "roztahovat" po celém pohoří, proto jeho chaty najdete až mezi 2000 a 2500 metry nad mořem. Hojně foceným místem trasy je jezero Steinsee (na snímku).
Pokud se rozhodnete vydat se na Lechtalskou stezku, měli byste mít výbornou kondici, zkušenosti s pobytem v horách, ovládat základy lezení a netrpět závratěmi. I v létě můžete na některých úsecích využít lano, cepín a mačky.
Stubaiské Alpy vyhledávají v létě hlavně horolezci a v zimě lyžaři. Ovšem i příznivci treků si tu přijdou na své. Stubaiská stezka (Stubaier Höhenweg) je rozdělena do sedmi etap a vede skrz údolí Stubaital. Zřejmě největším zážitkem jsou na ní výhledy na ledovce mezi horskými chatami Dresdner a Bremer Hütte. Trasa je dlouhá skoro 80 kilometrů, překonáte na ní přes 5000 výškových metrů a nocleh najdete v osmi chatách. Ty nabízejí pokoje, noclehárny s matracemi i tzv. winterraumy: prostory, které jsou k dispozici v době, kdy je chata bez stálé obsluhy. Za přespání v nich se většinou platí menší obnos do kasičky.
Foto: Tirol Werbung
Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce Článek připraven ve spolupráci
13. 8. 2019 16:00
Čtyři rakouští odborníci, od horského vůdce po novinářku, vybrali z dálkových pěších tras v Tyrolsku ty nejlepší, kterým se říká Great Walks. Jsou vesměs náročné, vedou divokou přírodou, spí se na nich v dobře vybavených chatách a jsou kvalitně značené. Na vás je jen naplánovat si cestu, sbalit batoh a připravit se na tři, pět nebo i deset dnů na horách. Odměnou budou výhledy na ledovcové třítisícovky, procházka největším borovicovým lesem v Evropě či připomínka rakousko-italské fronty z první světové války.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy