Nejkratší metro světa. Najdete ho v Alpách, měří kilometr a roušky jsou povinné

Nejkratší metro světa. Najdete ho v Alpách, měří kilometr a roušky jsou povinné
Nejkratší metro na světě se nachází v rakouském alpském středisku Serfaus. Prvenství je někdy přičítáno istanbulskému Tünelu, dlouhému jen něco přes půl kilometru. Ve skutečnosti se však jedná o lanovou dráhu v podzemí.
Dorfbahn Serfaus je nevšední nejen díky rekordně malé délce, ale i malebnému prostředí. Ze zastávek se můžete kochat horskými panoramaty, cestou na metro podrbat koně v ohradě.
Výhled z nástupiště.
Před vchodem mají i velmi praktickou informaci o době příjezdu dalšího spoje.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
25. 7. 2020 18:07
Metro s názvem Dorfbahn Serfaus najdete v tyrolském horském středisku Serfaus. Měří pouhých 1280 metrů a pyšní se titulem nejkratší metro světa. Od roku 1985 slouží turistům a zachraňuje rakouskou vesničku od dopravního kolapsu. Z důvodu koronavirové epidemie se v něm nyní musí nosit roušky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy