Nejkratší metro světa. Najdete ho v Alpách, měří kilometr a roušky jsou povinné

Nejkratší metro světa. Najdete ho v Alpách, měří kilometr a roušky jsou povinné
Nejkratší metro na světě se nachází v rakouském alpském středisku Serfaus. Prvenství je někdy přičítáno istanbulskému Tünelu, dlouhému jen něco přes půl kilometru. Ve skutečnosti se však jedná o lanovou dráhu v podzemí.
Dorfbahn Serfaus je nevšední nejen díky rekordně malé délce, ale i malebnému prostředí. Ze zastávek se můžete kochat horskými panoramaty, cestou na metro podrbat koně v ohradě.
Výhled z nástupiště.
Před vchodem mají i velmi praktickou informaci o době příjezdu dalšího spoje.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
25. 7. 2020 18:07
Metro s názvem Dorfbahn Serfaus najdete v tyrolském horském středisku Serfaus. Měří pouhých 1280 metrů a pyšní se titulem nejkratší metro světa. Od roku 1985 slouží turistům a zachraňuje rakouskou vesničku od dopravního kolapsu. Z důvodu koronavirové epidemie se v něm nyní musí nosit roušky.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy