Levné pivo i jídlo za stovku. Nádražkám hrozí zánik, v jedné vařil i Pohlreichův táta

Nádražní restaurace v Radotíně.
"Nádražky jsou především sociálně inkluzivní v nejširším smyslu slova. Nikoliv jen cenou, ale i samotným charakterem provozovny, kam může skutečně přijít každý a nepřipadat si tam nepatřičně," přibližuje Jiří Krejčík fenomén nádražek. Na svém blogu Vágus.cz je společně s dalšími nadšenci mapuje po celém Česku.
Za záchranu té v Dejvicích se podepisuje petice.
Text petice dejvickou nádražku popisuje jako hospodu s charakteristickým nezaměnitelným kultovním prostředím. Je dostupná a otevřená všem, bez rozdílu víry nebo sociální stratifikace.
Petici adresovanou Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) podepsalo k polovině září asi 2700 lidí.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
17. 9. 2018 9:23
Levné pivo, hotovky za stovku a přátelská atmosféra. Přesně to jsme našli v pěti pražských nádražkách, posledních podnicích svého druhu, co ještě v hlavním městě fungují. V posledních letech totiž mizí jedna za druhou. A konec hrozí i té neznámější, v Dejvicích. "Metaforicky řečeno, nejdřív začnou z nádraží mizet nádražky a pak se začne nedostávat i laviček a odpadkových košů," říká Jiří Krejčík z blogu Vágus.cz, který mapuje podobné hospody po celém Česku. Podívejte se na fotoreportáž.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Pančochová si před Špindlerovým Mlýnem vyjela maximum v sezoně

Před finálovým závodem Světového poháru ve Špindlerově Mlýně si freestyle snowboardistka Šárka Pančochová zapsala 10. místem v Calgary nejlepší výsledek ve slopestylu v sezoně. Postup do finále jí unikl o dvě příčky.

Devětadvacetiletá Pančochová předtím byla v této disciplíně jedenáctá v Seiseralmu a třiadvacátá v Laaxu. Křišťálové glóby se v areálu Svatý Petr budou udělovat 21. března. Nejblíže k nim po dnešním závodu v Calgary mají Britka Katie Ormerodová a Japonec Ruki Tobita.

Česká snowboardistka, která je ve slopestylu vicemistryní světa z roku 2011 z La Moliny, je v pořadí seriálu na 21. místě.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Netanjahu uvítal, že Česko a další státy podpořily Izrael u mezinárodního soudu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvítal, co nazval snahou spřátelených států zabránit tomu, aby Mezinárodní trestní soud (ICC) zahájil vyšetřování údajných válečných zločinů Izraele vůči Palestincům. Informovala o tom agentura Reuters.

Česká republika předala ICC ve čtvrtek právní názor, ve kterém vyjadřuje pochyby o tom, zda se tento soud může zabývat údajnými válečnými zločiny Izraele na Palestincích. Obdobně podle Reuters postupovaly také Brazílie, Maďarsko, Rakousko, Německo a Austrálie.

Česko v dopise soudu podepsaném šéfem diplomacie Tomášem Petříčkem argumentuje, že Palestina není svrchovaným státem, proto ICC nemůže ve věci rozhodovat.

Soud má brzy rozhodnout o svém oprávnění vyšetřovat, zda Izrael spáchal válečné zločiny proti Palestincům na jejich území - v Pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy