Důchodci jako sprejeři. Je to magické, pochvalují si senioři

sprejující senioři
Speciální projekt, ve kterém se ze seniorů stávají aktivní sprejeři, se jmenuje Making street art.
Název Lata znamená plechovka spreje a 65 je věk, ve kterém odchází Portugalci do důchodu.
V roce 2012 začala organizace pořádat workshopy pro starší občany v Lisabonu.
Plochy v různých částech Lisabonu pro praktickou část kurzů poskytlo neziskové organizaci město.
Foto: Reuters
jaz
4. 6. 2015 16:58
V ulicích hlavního města Portugalska jsou běžně k vidění sprejující senioři. Místní iniciativa se tak snaží zmenšit propast mezi generacemi.

Lisabon – Více jak stovka portugalských seniorů krášlí ulice hlavního města svými graffiti pod hlavičkou neziskové organizace Lata 65, jejíž číslovka v názvu naznačuje věk, ve kterém místní obyvatelé odcházejí do důchodu.

Iniciativa, která se snaží rozbít společenské stereotypy, pořádá kurzy pouličního umění ve svých dílnách, kde učí techniku street artu i historii umění. Své zkušenosti seniorům předávají i místní umělci.

"Sprej má v sobě něco magického. Nedokážu ale vysvětlit, co to je. Každý rád experimentuje a starší osoby nejsou výjimkou," řekla BuzzFeed spoluzakladatelka projektu Lara Seixo Rodrigues s tím, že na pouliční umění není nikdo příliš starý.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy