Ve 104 letech vede kapelu, ve 101 letech dělá kadeřnici. I to je film Moje století

Ve 104 letech vede kapelu, ve 101 letech dělá kadeřnici. I to je film Moje století
Marie Kašková (101 let), kadeřnice. "Já jsem ráda, dokud mi to ještě myslí. Ještě třeba vím, jak se jmenuju. Zaplaťpánbůh. To je hrozný, že jo? Nechtějte být stovkou!“ směje se.
Vypráví i o prvním rande, kdy jí manžel přinesl velké perníkové srdce s nápisem "Za hubičku při měsíčku". Nápis ji naštval, a tak když přišel příště, viděl, jak si na perníku pochutnává pes…
Ve filmu kouzelně líčí, jak šel během Pražského povstání bojovat o rozhlas. Při fasování zbraní ho zdržel policajt a ujel mu i ten poslední náklaďák k rozhlasu. Byl naštvaný, ale pak zjistil, že ten poslední vůz zasáhli Němci a nikdo nepřežil. "Takže bych bejval byl slavnej, ale mrtvej.  Tak je to takhle lepší," konstatuje.
"Uvažovat, že se člověk vzepře Němcům, kteří nás okupovali, to nepřicházelo v úvahu. To by znamenalo smrt," říká ve filmu Václav Červenka. "Řekni, že jsi ve svý podstatě posera, že nemáš v sobě bojovou jiskru, že by si šel po hlavě střílet Němce. No jen to řekni!" doráží na něj manželka.
Foto: Radek Miča
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
8. 11. 2018 10:41
Dokument Moje století je dojemnou i zábavnou mozaikou příběhů 25 protagonistů, jimž je sto a více let. Na jejich osudech režisérka Theodora Remundová prochází dějiny stoleté republiky od Masaryka po Havla. Snímek měl 5. listopadu premiéru v kině Lucerna, reakce diváků byly nadšené, tleskalo se i během projekce. Film se teď bude promítat v kinech a v prosinci jej uvede Česká televize.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy