Ohromující fotky Čechů z erupce sopky na Islandu. Místní k ní chodili jako do hospody

Ohromující fotky Čechů z erupce sopky na Islandu. Místní k ní chodili jako do hospody
Pohled na erupci sopky.
"V člověku se probudí zakořeněný atavismus zírání do ohně. Seděli jsme tam pokaždé skoro dvě hodiny a koukali do žhavé lávy jako na projekční plátno. Místní k sopce večer chodili s karimatkami na piknik, podobně jako do hospody. To vysvětlilo, proč měli všichni při zpáteční cestě tak rudé obličeje," říká cestovatelka.
"Díky teplu nad sopkou se skoro nevybíjí baterky dronu. První dny jsem měla z přeletu strašný strach, zvlášť po všech těch zprávách, kolik dronů do lávy zahučelo," popisuje matka malého chlapce.
...
Foto: Radka Valová - Torleidi
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
4. 6. 2021 8:28
Radka a Jakub Valovi jsou architekti s vášní pro cestování divokou krajinou. Milují neupravený terén, fotografování a sopky, které se snaží navštěvovat ve chvíli jejich erupce. Na jaře se jim podařilo zachytit chrlení nejmladšího vulkánu na Islandu, kam se kvůli pandemii covidu-19 snažili téměř měsíc koupit letenky. Cestu jim komplikovaly zrušené lety i PCR testy, na místo ale dorazili právě včas.

"V člověku se probudí zakořeněný atavismus zírání do ohně. Seděli jsme tam pokaždé skoro dvě hodiny a koukali do žhavé lávy jako na projekční plátno. Místní k sopce večer chodili s karimatkami na piknik, podobně jako do hospody. To vysvětlilo, proč měli všichni při zpáteční cestě tak rudé obličeje," popisuje Radka Valová svůj zážitek z návštěvy vulkánu Fagradalsfjall na svém blogu Torleidi.

Podívejte se na její úchvatné fotky erupce.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy