Nejkrásnější dívkou USA se stala blondýna s ruskými kořeny

Kira Kazantsev
Moment před vyhlášením nové královny krásy nesly dívky statečně. Miss New York Kira Kazantsev a Miss Virginia Courtney Paige Garrett se vzájemně podporovaly.
Miss America 2015 se nakonec stala dvaadvacetiletá Kira Kazantsev z New Yorku, jejíž rodiče pocházejí z Ruska.
Absolventka univerzity Hofstra získala stipendium na 50 tisíc dolarů na další vzdělávání.
V zákulisí se o ní hovořilo už od promenády v plavkách jako o favoritce soutěže.
Foto: Reuters
Reuters, pej
15. 9. 2014 11:57
Ve Spojených státech se volila nejkrásnější dívka, Miss America 2015 se stala dvaadvacetiletá dívka z New Yorku.

Atlantic City - Korunku královny krásy si ze soutěže Miss America 2015 odnesla dvaadvacetiletá Kira Kazantsev z New Yorku. Stala se tak už třetí Newyorčankou, které se podařilo v soutěži zvítězit.

První vicemiss se stala Courtney Paige Garrett z Virginie a na třetím místě skončila Ashton Campbell z  Arkansasu.

Podívejte se do fotogalerie na to, jak celá soutěž probíhala.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy