Nejkrásnější dívkou USA se stala blondýna s ruskými kořeny

Kira Kazantsev
Moment před vyhlášením nové královny krásy nesly dívky statečně. Miss New York Kira Kazantsev a Miss Virginia Courtney Paige Garrett se vzájemně podporovaly.
Miss America 2015 se nakonec stala dvaadvacetiletá Kira Kazantsev z New Yorku, jejíž rodiče pocházejí z Ruska.
Absolventka univerzity Hofstra získala stipendium na 50 tisíc dolarů na další vzdělávání.
V zákulisí se o ní hovořilo už od promenády v plavkách jako o favoritce soutěže.
Foto: Reuters
Reuters, pej
15. 9. 2014 11:57
Ve Spojených státech se volila nejkrásnější dívka, Miss America 2015 se stala dvaadvacetiletá dívka z New Yorku.

Atlantic City - Korunku královny krásy si ze soutěže Miss America 2015 odnesla dvaadvacetiletá Kira Kazantsev z New Yorku. Stala se tak už třetí Newyorčankou, které se podařilo v soutěži zvítězit.

První vicemiss se stala Courtney Paige Garrett z Virginie a na třetím místě skončila Ashton Campbell z  Arkansasu.

Podívejte se do fotogalerie na to, jak celá soutěž probíhala.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy