Ordinace, Vinaři i Svatby. Nejsledovanější české seriály

Ordinace, Vinaři i Svatby. Nejsledovanější české seriály
Podle Ireny Reifové z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Univerzity Karlovy ale "Růžovka" není nevinnou večerní zábavou. "Buduje lékařskou ideologii a prosazuje stereotypní představy o nadřazenosti a podřízenosti v oblasti péče o lidské tělo a jeho zdraví," vysvětluje.
Lékařskou "moc" hájí v seriálu herec Petr Rychlý, který ztvárnil oblíbeného doktora Čestmíra Mázla.
Bílý plášť oblékla i Dana Morávková. "Ordinace v růžové zahradě v probíhajícím zápase o důstojnou pozici pacientů v dialogu s lékaři zaujala konzervativní stanovisko, brání autoritativní medicínu," tvrdí Reifová.
Seriál Vinaři měl být čerstvým vínem televizní produkce. Nakonec je z něj spíš nepovedený burčák. Pořad vysílá TV Prima.
Foto: TV Nova
2. 11. 2014 14:16
Proč se Češi donekonečna dívají na seriály z nemocničního prostředí a které seriály patří mezi nejsledovanější?
 

Právě se děje

před 7 minutami

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

V srpnu stoupla průmyslová výroba v Číně v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou v pondělí zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne. Některé sektory naopak vykázaly zlepšení, jako produkce oceli a elektřiny. Analytici však dodávají, že celkově byl růst slabší kvůli výrobním omezením před oslavami 70. let od vzniku Čínské lidové republiky, které se uskuteční 1. října.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

V 75 letech zemřel hudebník a producent Ric Ocasek, manžel první české topmodelky

Americký rockový hudebník a producent byl v neděli nalezen mrtvý ve svém bytě na Manhattanu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Policisté na místě nezjistili žádné známky cizího zavinění, příčinu smrti nyní určí soudní lékař. Ocasekovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami
Další zprávy