Vary ve varu: Miláčka Dornana vystřídal Harvey Keitel

Jiří Bartoška a Harvey Keitel
Ten představí ve Velkém sále Thermalu film Paola Sorrentina Mládí. V sobotu se rovněž zúčastní závěrečného ceremoniálu, na kterém budou vyhlášeny ceny.
Událostí předposledního večera pak bude světová premiéra digitálně restaurované kopie legendárního českého filmu Karla Zemana Vynález zkázy. (na snímku Jiří Bartoška)
Irského herce Jamieho Dornana, který spolu s Cilianem Murphym ztvární dvojici parašutistů Kubiše a Gabčíka v koprodukčním filmu Anthropoid, přivítaly před karlovarským hotelem Thermal davy fanynek. (na snímku s Annou Geislerovou, která ve snímku ztvární partnerku Jozefa Gabčíka)
"V Belfastu jsem chodil do školy, o druhé světové válce jsme se učili, ale moc jsem tehdy neposlouchal. Teď o tom samozřejmě vím mnohem víc. Je fascinující, že takový příběh existuje, je skvělé, že mohu ztvárnit někoho, kdo skutečně existoval," řekl Jamie Dornan, který se do povědomí veřejnosti dostal  především díky roli pana Greye v erotické romanci Padesát odstínů šedi.
Foto: Hermína
ČTK Magazín ČTK, Magazín
10. 7. 2015 13:25
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se chýlí ke konci. Do západočeské metropole už zavítali i hlavní hosté, herec Harvey Keitel a Jamie Dornan.

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech zítra končí. Podle organizátorů se zatím prodalo 125 944 vstupenek a uskutečnilo se 384 projekcí. Je tu 516 filmových tvůrců a 985 filmových profesionálů, o průběhu jubilejního ročníku referuje 653 novinářů.

V kuloárech se živě diskutuje o tom, který snímek by mohl zabodovat v hlavní soutěži. Hovoří se například o filmu ukrajinské režisérky Evy Neymannové Píseň písní podle předlohy Šoloma Alejchema či hraném debutu polského dokumentaristy Marcina Koszalky Červený pavouk, natočeném i v české koprodukci.

Špatně si nestojí ani domácí zástupci. Kobry a užovky Jana Prušinovského a Horákova Domácí péče by si mohly odnést především některou z hereckých cen. Vyzdvihována je například Alena Mihulová.

V rámci filmového festivalu se rovněž odehrála celá řada doprovodných akcí. Podívejte se do zákulisí některých z nich.

 

Právě se děje

Další zprávy