Vary ve varu: Miláčka Dornana vystřídal Harvey Keitel

Foto: Hermína
ČTK Magazín ČTK, Magazín
10. 7. 2015 13:25
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se chýlí ke konci. Do západočeské metropole už zavítali i hlavní hosté, herec Harvey Keitel a Jamie Dornan.

Karlovy Vary - Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech zítra končí. Podle organizátorů se zatím prodalo 125 944 vstupenek a uskutečnilo se 384 projekcí. Je tu 516 filmových tvůrců a 985 filmových profesionálů, o průběhu jubilejního ročníku referuje 653 novinářů.

V kuloárech se živě diskutuje o tom, který snímek by mohl zabodovat v hlavní soutěži. Hovoří se například o filmu ukrajinské režisérky Evy Neymannové Píseň písní podle předlohy Šoloma Alejchema či hraném debutu polského dokumentaristy Marcina Koszalky Červený pavouk, natočeném i v české koprodukci.

Špatně si nestojí ani domácí zástupci. Kobry a užovky Jana Prušinovského a Horákova Domácí péče by si mohly odnést především některou z hereckých cen. Vyzdvihována je například Alena Mihulová.

V rámci filmového festivalu se rovněž odehrála celá řada doprovodných akcí. Podívejte se do zákulisí některých z nich.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy