Marně toužíte po dítěti? Splním vám váš sen. Být náhradní matkou může být velký risk

Marně toužíte po dítěti? Splním vám váš sen. Být náhradní matkou může být velký risk
"Ráda točím o tématech, na které nemám jasný názor, kterým na začátku nerozumím. To byl i případ dokumentu o náhradních matkách 'Duši neprodám', říká režisérka snímku Eva Tomanová.
Podle ní bylo nesmírně těžké najít náhradní matky, jež by s natáčením souhlasily. Jednou z nich nakonec byla Renata. Ta při prvním pokusu odnosit cizí matce dítě potratila, na druhý pokus to již vyšlo, nicméně po porodu to vypadalo, že má holčička Downův syndrom a biologičtí rodiče váhali, zda si ji vůbec vzít.
Vše nakonec dobře dopadlo, testy ukázaly, že je dítě zdravé. Vyrůstá u svých biologických rodičů. Vlastní děti Renaty ani její nastávající manžel však z její aktivity radost neměli. Vadilo jim, že maminka trpí za cizí lidi a že těhotenství omezuje jejich rodinu, zatímco osvojitelé se jen v klidu mohou těšit na miminko.
Velké problémy měla i Nikola. Coby náhradní matka si vybrala špatný pár. Nejprve se ukázalo, že matka má nekvalitní vajíčka, tak jim poskytla vlastní. Pak se dozvěděla, že maminka má i psychické problémy a je závislá na lécích. Rozhodla se proto, že jim chlapečka nepředá a ponechá si ho.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
15. 11. 2016 11:59
Lze jen tak porodit dítě, odevzdat ho cizímu páru a kráčet životem jakoby se nic nestalo dál? Co když se dítě „nepovede“ anebo si to pár s rodičovstvím rozmyslí? Co všechno se může stát?
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy