Marně toužíte po dítěti? Splním vám váš sen. Být náhradní matkou může být velký risk

Marně toužíte po dítěti? Splním vám váš sen. Být náhradní matkou může být velký risk
"Ráda točím o tématech, na které nemám jasný názor, kterým na začátku nerozumím. To byl i případ dokumentu o náhradních matkách 'Duši neprodám', říká režisérka snímku Eva Tomanová.
Podle ní bylo nesmírně těžké najít náhradní matky, jež by s natáčením souhlasily. Jednou z nich nakonec byla Renata. Ta při prvním pokusu odnosit cizí matce dítě potratila, na druhý pokus to již vyšlo, nicméně po porodu to vypadalo, že má holčička Downův syndrom a biologičtí rodiče váhali, zda si ji vůbec vzít.
Vše nakonec dobře dopadlo, testy ukázaly, že je dítě zdravé. Vyrůstá u svých biologických rodičů. Vlastní děti Renaty ani její nastávající manžel však z její aktivity radost neměli. Vadilo jim, že maminka trpí za cizí lidi a že těhotenství omezuje jejich rodinu, zatímco osvojitelé se jen v klidu mohou těšit na miminko.
Velké problémy měla i Nikola. Coby náhradní matka si vybrala špatný pár. Nejprve se ukázalo, že matka má nekvalitní vajíčka, tak jim poskytla vlastní. Pak se dozvěděla, že maminka má i psychické problémy a je závislá na lécích. Rozhodla se proto, že jim chlapečka nepředá a ponechá si ho.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
15. 11. 2016 11:59
Lze jen tak porodit dítě, odevzdat ho cizímu páru a kráčet životem jakoby se nic nestalo dál? Co když se dítě „nepovede“ anebo si to pár s rodičovstvím rozmyslí? Co všechno se může stát?
 

Právě se děje

před 4 minutami

Místostarostka Prahy 5 rezignovala. Vadí jí nekoncepčnost řízení i střet zájmů starostky

V Praze 5 rezignovala místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09). Důvodem je podle ní vedle nekoncepčnosti řízení městské části také střet zájmů starostky Renáty Zajíčkové (za ODS), která podle ní odmítá vystěhovat z městské budovy soukromé gymnázium, jehož je majitelkou, i když má městská část málo míst ve školách. Zajíčková sdělila, že Priečinská porušovala koaliční smlouvu a ve své gesci byla nečinná. Odůvodnění vnímá jako ryze osobní útok na svoji osobu. O ukončení nájmu je ochotná jednat, pokud tak rozhodnou zastupitelé.

Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha se nachází v budově na Plzeňské ulici kousek od tramvajové zastávky Klamovka, kterou si pronajímá od radnice. Zajíčkové je majitelkou školy a před tím, než se loni v září stala starostkou, tam působila jako ředitelka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy