Čeští filmaři oprašují loutky. Malý pán je návrat k tradicím

Malý pán
Loutkový film Malý pán režiséra Radka Berana má po dlouhé době opět připomenout dobrý zvuk českého loutkařského řemesla.
Výjimečnost snímku netkví jen v jeho třiaosmdesáti minutové stopáži. Loutky jsou v něm přiznané, diváci tedy uvidí i vodící drátky.
Natáčení trvalo 45 dní a účastnilo se ho 35 lidí, a to včetně herců - Saši Rašilova, který dabuje Malého pána.
... Pavla Lišky..
Foto: Alžběta Jungrová
ČTK Magazín ČTK, Magazín
3. 5. 2015 8:30
Loutková pohádka režiséra Radka Berana Malý Pán přijde do kin 14. května, už 26. dubna zahájila plzeňský festival Finále, kde byla odměněna dvacetiminutovým aplausem.

Fotogalerie - Snímek vznikl na základě úspěšné dětské knihy Velká cesta Malého pána a využívá klasické loutky zasazené do reálného prostředí lesa. Autorem scénáře byl Lumír Tuček, výtvarníkem František Antonín Skála a za kamerou stál Filip Sanders.

Hlasy loutkám propůjčili například Saša Rašilov, Valérie Zawadská, Zuzana Bydžovská, Klára Sedláčková, Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška. Hudbu složil bubeník a zpěvák skupiny Tata Bojs Milan Cais.

Třiaosmdesátiminutový snímek, jehož vytvoření trvalo od první klapky do premiéry jen devět měsíců a natáčení 42 dnů, stál 14,5 milionu Kč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy