Foto: Kam vyrazit levně lyžovat? Zkuste Ukrajinu nebo Polsko

Ilustrační foto
Pec pod Sněžkou (Krkonoše) - Nabízí celkem 37,6 kilometru sjezdovek. Rodina se dvěma dětmi od šesti do 12 let zde za třídenní skipas zaplatí 5175 korun, dospělí zaplatí za celodenní skipas 650 korun a získají přístup na sjezdovky v areálech Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou.
Špindlerův Mlýn (Krkonoše) - Areál Svatý Petr se rozkládá na čtyřech horách (Medvědín, Přední Planina, Hromovka a Mechovinec) a nabízí sjezdovky pro začátečníky i pokročilé. Dospělí zaplatí za celodenní skipas 750 korun, pokud využijí online objednávky přes e-shop, ušetří sto korun.
Skiareál Klínovec (Krušné hory) - Největší lyžařské středisko v Krušných horách nabízí 18 km sjezdovek, čtyři sedačkové lanovky a sedm vleků. Celodenní skipas pro rodinu se dvěma dětmi vyjde na 1920 korun, denní pro dospělého pak 650 korun.
Lyžařský areál Zadov (Šumava) - Středisko vhodné především pro rodiny s dětmi nebo začínající lyžaře. Nabízí celkem 4,5 kilometru sjezdovek především lehké a střední úrovně. Za výhodnější rodinný jednodenní skipas zaplatíte 1280 korun.
Foto: Thinkstock
Petra Jansová Petra Jansová
16. 1. 2015 12:47
Bulharsko, Ukrajina, Černá Hora nebo Slovinsko nabízí skvělé podmínky pro začínající i pokročilé lyžaře.

Fotogalerie – Zajímavou alternativou pro české lyžaře, kteří chtějí vyzkoušet i jiné hory než francouzské Alpy nebo italské Dolomity, jsou horská střediska ve Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Bulharsku nebo Ukrajině.

Podívejte se na ta nejzajímavější tuzemská i zahraniční lyžařská střediska, kde vás denní skipas může vyjít i na pár stovek korun.  

 

Právě se děje

Další zprávy