Liška, Medvěd, Ovce a Horník. Z vyhlídek u Rokytnice je krásný pohled na kraj severu

Liška, Medvěd, Ovce a Horník. Z vyhlídek u Rokytnice je krásný pohled na kraj severu
První zastavení je u vyhlídky zvané Liška.
Vyhlídku zvanou Ovce architekti navrhli tak, aby vypadala, jako když stojí schoulená v lese mezi borůvčím. Vylézt se na ni dá jen po ocelovém žebříku.
Noví patrioti města ze dřeva a oceli vyhlíží do údolí a na protější pohoří.
Posledním zastavením v lese je vyhlídka Horník.
Foto: OBA creators
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
26. 7. 2021 6:00
Série vyhlídek v lesích u Rokytnice nad Jizerou stojí u cesty, která vede na vrch Stráž nebo také Strážník, jak ho nazývají místní. Kopec byl totiž jedním z míst, odkud se při překročení nepřátelských vojsk za hranice posílala varovná znamení. Kouřový signál přejímaly hlídky na Kozákově a dál směrem do vnitrozemí Čech. Na Rokytnici nad Jizerou teď dohlíží noví hlídači od libereckého studia Mjölk.

"Vyhlídky jsou umístěny v různých prostředích a nabízejí pestré výhledy do okolní krajiny, na stromy či borůvčí. Přibližují návštěvníkům nejen perspektivu vzdálených horských hřebenů, ale také intimitu lesního prostředí. Inspirací pro lehké stavby ze dřeva a oceli nám byly postavy z erbu města Rokytnice. Na město dohlíží na skalách Strážníku čtyři patroni symbolizující čtyři vesnice, které se v dávných časech spojily v město Rokytnice - Liška, Medvěd, Ovce a Horník," vysvětlují architekti ze studia Mjölk v galerii. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy