FOTO Michelinská kvalita: žabí stehýnka i jídlo za osm tisíc

Slavná restaurace La Bouitte
Restaurace La Bouitte v Savojských Alpách se stala držitelkou prestižních tří hvězdiček v michelinském průvodci.
V celé Francii je v současnosti 26 tříhvězdičkových restaurací. Na celém světě pak 111.
La Bouitte najdete v Saint-Martin de Belleville,v nadmořské výšce 2500 metrů.
Provozují ho kuchařský samouk René Meilleur se svým synem Maximem.
Foto: La Bouitte - M. Müller
ČTK Magazín ČTK, Magazín
3. 2. 2015 13:11
Nejlepší francouzskou kuchyní podle Michelina se letos stala restaurace La Bouitte v Savojských Alpách.

Paříž - Držitelem prestižních tří hvězdiček ve známém Michelinově průvodci, který hodnotí kvalitu francouzské gastronomie, se pro rok 2015 stala restaurace La Bouitte v Savojských Alpách.

Je tak již 26. restaurací ve Francii, která se může pyšnit tímto prestižním oceněním.

Známý červený průvodce, jehož přízeň výrazně zvyšuje restauracím návštěvnost, vychází od roku 1900 a v roce 1933 zavedl hvězdičkový systém. Tři hvězdy znamenají "výjimečnou kuchyni, která stojí za cestu".

V loňském roce získala jednu hvězdičku také restaurace Paloma v městečku Mougins patřící českému ministru financí Andreji Babišovi.

Michelin vydává i průvodce po zahraničních restauracích. Loni v březnu svou hvězdu obhájily například i pražské restaurace Alcron a La Degustation Boheme Burgeoise. Průvodce Michelin Main Cities of Europe se na trhu poprvé objevil v roce 1982.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy