Fotky: Královny místo trpaslíků a pes Windsor. Královskou rodinu milují nejen Britové

Fotky: Královny místo trpaslíků a pes Windsor. Královskou rodinu milují nejen Britové
41letý bezpečnostní pracovník Ryan Hatrick je do královské rodiny blázen již od puberty.
Lásku ke královské rodině podědil po své matce, která v 80. letech bedlivě sledovala veškeré dění kolem manželství princezny Diany a prince Charlese.
Loni dokonce uspořádal speciální párty u příležitosti královské svatby prince Harryho s Meghan Markleovou.
Obřad sledoval na plátně.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
20. 4. 2019 21:56
Popularita britské královské rodiny je v posledních letech na vrcholu. Mohou za to nejen svatby princů Williama a Harryho, ale také narození jejich potomků. K nevídané popularitě podle mnoha odborníků přispívá také větší otevřenost windsorské dynastie. Novinky z britské královské rodiny sledují lidé po celém světě. A stejně jako rockové kapely nebo slavní herci má i britská monarchie zapálené fanoušky.

Že je Ryan Hatrick blázen do královské rodiny, pozná návštěvník jeho londýnského bytu téměř okamžitě. Z hrnku na kuchyňské poličce se na příchozí usmívají vévodové z Cambridge, magnetka s královnou Alžbětou II. pro změnu okupuje dvířka trouby a poblíž visí utěrka oznamující loňskou svatbu prince Harryho s Meghan Markleovou.

To ale není zdaleka vše, 41letý bezpečnostní pracovník vlastní i spoustu knih pojednávajících o současné windsorské dynastii a stranou nezůstal ani jeho labrador. Jmenuje se Windsor a rád si hraje s pisklavou hračkou ve tvaru královské koruny. 

Lásku ke královské rodině zdědil Ryan po své matce, která v 80. letech bedlivě sledovala všechny novinky kolem manželství princezny Diany a prince Charlese. Sám od puberty četl knihy o královské dynastii Tudorovců. 

"Myslím, že královská rodina nám dává důvod se na něco těšit, když nás každý den zaplavují špatné zprávy," uvedl Hatrick, který loni uspořádal večírek v jedné londýnské hospodě na počest svatby vévodů ze Sussexu. 

Porcelánové královny u vchodu místo trpaslíků

Britská důchodkyně Margaret Tylerová patří k nejznámějším fanynkám britské královské rodiny. Její londýnský dům je přímo zaplaven nejrůznějšími upomínkami a propagačními předměty souvisejícími s dynastií Windsorů.

Kromě talířků, hrnečků, panenek nebo kartonových podobizen členů rodiny v životní velikosti její dům zdobí také všudypřítomné vlaječky nebo porcelánové královny u vchodu místo trpaslíků.

Sama Tylerová, které je letos 75 let, již dříve spatřila naživo nejen královnu Alžbětu II., ale také královnu matku a prince Harryho s jeho manželkou Meghan. "Nemůžu se dočkat, až se narodí miminko ze Sussexu," nechala se slyšet skalní fanynka. 

Novodobé fanouškovství však již dávno není pouze otázkou sběratelství předmětů. S rozmachem sociálních sítí se do popředí dostávají také novinky a všechny detaily ze života královny, princů, vévodkyň i jejich dětí zveřejňované na Facebooku, Instagramu nebo YouTube. 

Od Londýna po Karáčí

Přestože si vévodové ze Sussexu založili Instagram teprve nedávno, podařilo se jim během necelých šesti hodin nasbírat milion sledujících. Ústředí Guinnessovy knihy rekordů uvedlo, že se jedná o nový světový rekord. V současné době je na populární sociální síti sleduje již 4,7 milionu lidí.  

Královská rodina má ale také spoustu neoficiálních, fanouškovských profilů. Hned dva z nich vede i 36letá blogerka Mah Jabeenová z pákistánského Karáčí. Novinky o vévodkyni Meghan sdílí na Facebooku i YouTube kanálu. "Hodně se mi líbí. A lidé o ní velmi rádi čtou," uvedla Jabeenová. 

Jordánská editorka sociálních sítí Ala Mashharawiová z Ammánu bedlivě sleduje všechny zprávy na oficiálních profilech královské rodiny. Sama pak spravuje instagramový profil s novinkami o vévodkyni Meghan v arabštině. 

"Kdokoliv nový v královské rodině přitahuje pozornost. Ale na Meghan byly hned tři velmi odlišné věci: je starší než princ Harry, je rozvedená a byla herečkou," citovala 28letou fanynku agentura Reuters.

Zatímco Ala Mashharawiová se zaměřuje především na módní styl vévodkyně a novinky z jejího osobního života, Denese Carpenterová z Bostonu se ve svém podcastu věnuje především charitativní práci vévodů ze Sussexu. "Myslím, že je důležité zaměřit se na tohle a ne jejich osobní život," myslí si Američanka. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 4 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy