Fotky: Královny místo trpaslíků a pes Windsor. Královskou rodinu milují nejen Britové

Fotky: Královny místo trpaslíků a pes Windsor. Královskou rodinu milují nejen Britové
41letý bezpečnostní pracovník Ryan Hatrick je do královské rodiny blázen již od puberty.
Lásku ke královské rodině podědil po své matce, která v 80. letech bedlivě sledovala veškeré dění kolem manželství princezny Diany a prince Charlese.
Loni dokonce uspořádal speciální párty u příležitosti královské svatby prince Harryho s Meghan Markleovou.
Obřad sledoval na plátně.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
20. 4. 2019 21:56
Popularita britské královské rodiny je v posledních letech na vrcholu. Mohou za to nejen svatby princů Williama a Harryho, ale také narození jejich potomků. K nevídané popularitě podle mnoha odborníků přispívá také větší otevřenost windsorské dynastie. Novinky z britské královské rodiny sledují lidé po celém světě. A stejně jako rockové kapely nebo slavní herci má i britská monarchie zapálené fanoušky.

Že je Ryan Hatrick blázen do královské rodiny, pozná návštěvník jeho londýnského bytu téměř okamžitě. Z hrnku na kuchyňské poličce se na příchozí usmívají vévodové z Cambridge, magnetka s královnou Alžbětou II. pro změnu okupuje dvířka trouby a poblíž visí utěrka oznamující loňskou svatbu prince Harryho s Meghan Markleovou.

To ale není zdaleka vše, 41letý bezpečnostní pracovník vlastní i spoustu knih pojednávajících o současné windsorské dynastii a stranou nezůstal ani jeho labrador. Jmenuje se Windsor a rád si hraje s pisklavou hračkou ve tvaru královské koruny. 

Lásku ke královské rodině zdědil Ryan po své matce, která v 80. letech bedlivě sledovala všechny novinky kolem manželství princezny Diany a prince Charlese. Sám od puberty četl knihy o královské dynastii Tudorovců. 

"Myslím, že královská rodina nám dává důvod se na něco těšit, když nás každý den zaplavují špatné zprávy," uvedl Hatrick, který loni uspořádal večírek v jedné londýnské hospodě na počest svatby vévodů ze Sussexu. 

Porcelánové královny u vchodu místo trpaslíků

Britská důchodkyně Margaret Tylerová patří k nejznámějším fanynkám britské královské rodiny. Její londýnský dům je přímo zaplaven nejrůznějšími upomínkami a propagačními předměty souvisejícími s dynastií Windsorů.

Kromě talířků, hrnečků, panenek nebo kartonových podobizen členů rodiny v životní velikosti její dům zdobí také všudypřítomné vlaječky nebo porcelánové královny u vchodu místo trpaslíků.

Sama Tylerová, které je letos 75 let, již dříve spatřila naživo nejen královnu Alžbětu II., ale také královnu matku a prince Harryho s jeho manželkou Meghan. "Nemůžu se dočkat, až se narodí miminko ze Sussexu," nechala se slyšet skalní fanynka. 

Novodobé fanouškovství však již dávno není pouze otázkou sběratelství předmětů. S rozmachem sociálních sítí se do popředí dostávají také novinky a všechny detaily ze života královny, princů, vévodkyň i jejich dětí zveřejňované na Facebooku, Instagramu nebo YouTube. 

Od Londýna po Karáčí

Přestože si vévodové ze Sussexu založili Instagram teprve nedávno, podařilo se jim během necelých šesti hodin nasbírat milion sledujících. Ústředí Guinnessovy knihy rekordů uvedlo, že se jedná o nový světový rekord. V současné době je na populární sociální síti sleduje již 4,7 milionu lidí.  

Královská rodina má ale také spoustu neoficiálních, fanouškovských profilů. Hned dva z nich vede i 36letá blogerka Mah Jabeenová z pákistánského Karáčí. Novinky o vévodkyni Meghan sdílí na Facebooku i YouTube kanálu. "Hodně se mi líbí. A lidé o ní velmi rádi čtou," uvedla Jabeenová. 

Jordánská editorka sociálních sítí Ala Mashharawiová z Ammánu bedlivě sleduje všechny zprávy na oficiálních profilech královské rodiny. Sama pak spravuje instagramový profil s novinkami o vévodkyni Meghan v arabštině. 

"Kdokoliv nový v královské rodině přitahuje pozornost. Ale na Meghan byly hned tři velmi odlišné věci: je starší než princ Harry, je rozvedená a byla herečkou," citovala 28letou fanynku agentura Reuters.

Zatímco Ala Mashharawiová se zaměřuje především na módní styl vévodkyně a novinky z jejího osobního života, Denese Carpenterová z Bostonu se ve svém podcastu věnuje především charitativní práci vévodů ze Sussexu. "Myslím, že je důležité zaměřit se na tohle a ne jejich osobní život," myslí si Američanka. 

 

Právě se děje

před 8 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy