Fotky: Královny místo trpaslíků a pes Windsor. Královskou rodinu milují nejen Britové

Fotky: Královny místo trpaslíků a pes Windsor. Královskou rodinu milují nejen Britové
41letý bezpečnostní pracovník Ryan Hatrick je do královské rodiny blázen již od puberty.
Lásku ke královské rodině podědil po své matce, která v 80. letech bedlivě sledovala veškeré dění kolem manželství princezny Diany a prince Charlese.
Loni dokonce uspořádal speciální párty u příležitosti královské svatby prince Harryho s Meghan Markleovou.
Obřad sledoval na plátně.
Foto: Reuters
Magazín Reuters Magazín, Reuters
20. 4. 2019 21:56
Popularita britské královské rodiny je v posledních letech na vrcholu. Mohou za to nejen svatby princů Williama a Harryho, ale také narození jejich potomků. K nevídané popularitě podle mnoha odborníků přispívá také větší otevřenost windsorské dynastie. Novinky z britské královské rodiny sledují lidé po celém světě. A stejně jako rockové kapely nebo slavní herci má i britská monarchie zapálené fanoušky.

Že je Ryan Hatrick blázen do královské rodiny, pozná návštěvník jeho londýnského bytu téměř okamžitě. Z hrnku na kuchyňské poličce se na příchozí usmívají vévodové z Cambridge, magnetka s královnou Alžbětou II. pro změnu okupuje dvířka trouby a poblíž visí utěrka oznamující loňskou svatbu prince Harryho s Meghan Markleovou.

To ale není zdaleka vše, 41letý bezpečnostní pracovník vlastní i spoustu knih pojednávajících o současné windsorské dynastii a stranou nezůstal ani jeho labrador. Jmenuje se Windsor a rád si hraje s pisklavou hračkou ve tvaru královské koruny. 

Lásku ke královské rodině zdědil Ryan po své matce, která v 80. letech bedlivě sledovala všechny novinky kolem manželství princezny Diany a prince Charlese. Sám od puberty četl knihy o královské dynastii Tudorovců. 

"Myslím, že královská rodina nám dává důvod se na něco těšit, když nás každý den zaplavují špatné zprávy," uvedl Hatrick, který loni uspořádal večírek v jedné londýnské hospodě na počest svatby vévodů ze Sussexu. 

Porcelánové královny u vchodu místo trpaslíků

Britská důchodkyně Margaret Tylerová patří k nejznámějším fanynkám britské královské rodiny. Její londýnský dům je přímo zaplaven nejrůznějšími upomínkami a propagačními předměty souvisejícími s dynastií Windsorů.

Kromě talířků, hrnečků, panenek nebo kartonových podobizen členů rodiny v životní velikosti její dům zdobí také všudypřítomné vlaječky nebo porcelánové královny u vchodu místo trpaslíků.

Sama Tylerová, které je letos 75 let, již dříve spatřila naživo nejen královnu Alžbětu II., ale také královnu matku a prince Harryho s jeho manželkou Meghan. "Nemůžu se dočkat, až se narodí miminko ze Sussexu," nechala se slyšet skalní fanynka. 

Novodobé fanouškovství však již dávno není pouze otázkou sběratelství předmětů. S rozmachem sociálních sítí se do popředí dostávají také novinky a všechny detaily ze života královny, princů, vévodkyň i jejich dětí zveřejňované na Facebooku, Instagramu nebo YouTube. 

Od Londýna po Karáčí

Přestože si vévodové ze Sussexu založili Instagram teprve nedávno, podařilo se jim během necelých šesti hodin nasbírat milion sledujících. Ústředí Guinnessovy knihy rekordů uvedlo, že se jedná o nový světový rekord. V současné době je na populární sociální síti sleduje již 4,7 milionu lidí.  

Královská rodina má ale také spoustu neoficiálních, fanouškovských profilů. Hned dva z nich vede i 36letá blogerka Mah Jabeenová z pákistánského Karáčí. Novinky o vévodkyni Meghan sdílí na Facebooku i YouTube kanálu. "Hodně se mi líbí. A lidé o ní velmi rádi čtou," uvedla Jabeenová. 

Jordánská editorka sociálních sítí Ala Mashharawiová z Ammánu bedlivě sleduje všechny zprávy na oficiálních profilech královské rodiny. Sama pak spravuje instagramový profil s novinkami o vévodkyni Meghan v arabštině. 

"Kdokoliv nový v královské rodině přitahuje pozornost. Ale na Meghan byly hned tři velmi odlišné věci: je starší než princ Harry, je rozvedená a byla herečkou," citovala 28letou fanynku agentura Reuters.

Zatímco Ala Mashharawiová se zaměřuje především na módní styl vévodkyně a novinky z jejího osobního života, Denese Carpenterová z Bostonu se ve svém podcastu věnuje především charitativní práci vévodů ze Sussexu. "Myslím, že je důležité zaměřit se na tohle a ne jejich osobní život," myslí si Američanka. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 5 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy