"Lunetici z Ameriky" oživili mrtvá místa v Praze. Sází na malý prostor a dobré kafe

"Lunetici z Ameriky" oživili mrtvá místa v Praze. Sází na malý prostor a dobré kafe
Kromě klasického mléka je v nabídce i to alternativní - sojové, mandlové, rýžové nebo makové.
"Už jsme tohle přirovnání slyšeli. Je bonus, že se holkám líbíme, ale neprodáváme tu sebe. Myslím si, že kvalitní servis a přátelské prostředí jsou to, co nás odlišuje od ostatních. Máme relativně mladý tým lidí, který se zákazníkem umí prožít jeho moment a dát mu to nejlepší ze sebe. Malé prostory a omezený sortiment u nás vynahrazujeme kvalitní kávou," říká Joseph Dylan Svoboda.
Mezi Národním muzeem a Vinohradskou ulicí se nachází podchod, který atmosférou připomíná divoká 90. léta. Jsou v něm hlavně fastfoody, kde prodávají pizzu nebo kebab a malé potraviny pro turisty.
Malý provoz za Kotvou má oproti podchodu v metru tu výhodu, že je tu i venkovní plac.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 8. 2021 6:00
“Ať je kafe tvůj lék,” by mohli zpívat kluci z Ameriky, kteří na Instagramu získali přezdívku "novodobí Lunetici". Joseph Dylan a Antony Ian Svobodovi s kamarádem nastartovali v Praze značku Coffee cube a stali se vyhledávaným místem pro lidi, kteří mají rádi dobrou kávu a kvalitní servis. "Je bonus, že se holkám líbíme, ale neprodáváme tu sebe," říkají bratři.

Joseph Dylan a Antony Ian Svobodovi vyrůstali v americkém městě San Diego. Jejich rodiče po studiích v 80. letech emigrovali do Ameriky a v roce 2003 se rozhodli vrátit do své rodné země.

"V Americe je těžký kapitalismus, život je tam o mnoho těžší než tady, a to přesto, že matka pracovala jako psycholožka a otec byl zdravotní bratr," vysvětluje Antony. Se svým sourozencem začal před pár lety podnikat v gastronomii, dnes mají v Praze tři pobočky nazvané Coffee cube, které oživily nevzhledný podchod u Národního muzea a zákoutí za obchodním domem Kotva. Kafe ale nabízejí i na Jungmannově náměstí. Podívejte se. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy