Jarmila Klimešová st., světová jednička v oštěpu nad 65 let

Jarmila Klimešová st., světová jednička v oštěpu nad 65 let
Jarmilu Klimešovou st. (67 let) jsem poznala v červnu 2014 na Pražské veteraniádě. Říkala, ať udělám rozhovor s někým jiným, že je na stadionu určitě víc vhodnějších lidí pro rozhovor.
Jenže pak jsem zjistila, že ten den hodila půlkilovým oštěpem přes 30 metrů.
Na veteraniádě se dělají celková pořadí napříč věkovými kategoriemi pomocí přepočtu podle koeficientů. Jenže paní Klimešová by vyhrála i bez přepočtů.
Krom toho také ten den vyhrála v kouli a byla třetí v disku.  I ve svých 67 letech ještě stále reprezentuje oddíl TJ Šumperk v druhé lize a úspěšně zde sbírá body i mezi mladými atletkami.
Foto: Archiv Jarmily Klimešové
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
19. 1. 2015 15:38
Jarmila Klimešová (67) je několikanásobná mistryně Evropy i světa, nyní zřejmě i světová jednička.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Ministr zemědělství Toman slibuje pomoc rybářům v okolí Bečvy

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) slibuje pomoc rybářům v okolí řeky Bečvy po havárii způsobené kyanidem. Využít by mohli vodní nádrže státního podniku Povodí Moravy nebo v postižených revírech vypouštět jiné druhy ryb. Ministerstvo zemědělství je podle něj také připraveno zajistit peníze pro částečnou úhradu vzniklých škod.

"Řeky a potoky jsou pro naši krajinu důležité. Život v nich je klíčový. Jsem proto připraven Českému rybářskému svazu - Územnímu svazu pro severní Moravu a Slezsko pomoci při opětovném zarybnění postižených revírů. Za současné situace vítáme každou ruku, která přispěje k řešení situace," řekl Toman.

Zdroj: ČTK
Další zprávy