Jarmila Klimešová st., světová jednička v oštěpu nad 65 let

Jarmila Klimešová st., světová jednička v oštěpu nad 65 let
Jarmilu Klimešovou st. (67 let) jsem poznala v červnu 2014 na Pražské veteraniádě. Říkala, ať udělám rozhovor s někým jiným, že je na stadionu určitě víc vhodnějších lidí pro rozhovor.
Jenže pak jsem zjistila, že ten den hodila půlkilovým oštěpem přes 30 metrů.
Na veteraniádě se dělají celková pořadí napříč věkovými kategoriemi pomocí přepočtu podle koeficientů. Jenže paní Klimešová by vyhrála i bez přepočtů.
Krom toho také ten den vyhrála v kouli a byla třetí v disku.  I ve svých 67 letech ještě stále reprezentuje oddíl TJ Šumperk v druhé lize a úspěšně zde sbírá body i mezi mladými atletkami.
Foto: Archiv Jarmily Klimešové
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
19. 1. 2015 15:38
Jarmila Klimešová (67) je několikanásobná mistryně Evropy i světa, nyní zřejmě i světová jednička.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy