České hrady a zámky v zimě nespí. Co chystají na advent?

Zuzana Mocková Fotoarchiv Národního památkového ústavu, Zuzana Mocková
6. 12. 2014 9:00
České hrady a zámky mají otevřeno i přes zimu, návštěvníkům nabízejí adventní prohlídky, vánoční trhy i cukroví dle starých receptur.
Foto: Fotoarchiv Národního památkového ústavu

Zámek Ratibořice

Adventně vyzdobený interiér zámku bude možné k nahlédnutí v Ratibořicích, kde návštěvníky přivítá sama kněžna, služebnictvo zase seznámí s dobovými zvyky z první poloviny 19. století.

Návštěvníky také čeká posezení se svařeným vínem, kávou, čajem a občerstvením. Nebude chybět ani tradiční adventní trh a štědrovečerně vyzdobené světničky na Starém bělidle.

Adventní akce trvají v Ratibořicích od 4. do 7. 12 vždy od 9 hodin. Za vstupné návštěvníci zaplatí 60 Kč a rodiny s dětmi 170 Kč.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy