Fotky: Utajovaný luxus komunismu. Hotel Praha je obětí arogance moci, tvrdí kniha

Foto: ČTK
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 6. 2019 11:00
"Zapomínání je neoddělitelnou druhou stránkou paměti a je třeba se ptát, kdo chce zapomínat a proč," píše profesorka dějin umění Milena Bartlová v nové knize o hotelu Praha. Publikace, kterou vydalo nakladatelství Bigg Boss, přináší nový pohled na okolnosti demolice stavby z dob normalizace, která do roku 2013 stála v pražských Dejvicích. Profesorka se společně s dalšími osobnostmi a autory knihy dívá na hotel jako na oběť moci a umělecké dílo, které bylo úmyslně vymazáno z kolektivní paměti. Podívejte se v galerii na příběh a osud hotelu.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy