Prostě láska. HateFree Culture ukazuje, že lásce nezáleží na pohlaví, věku, etniku ani náboženství

Prostě láska. HateFree Culture ukazuje, že lásce nezáleží na pohlaví, věku, etniku ani náboženství
HateFree Culture (Kultura bez nenávisti), projekt Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR, se rozhodl reagovat na živé debaty o právech gayů a leseb. Vytvořil fotogalerii na téma "Prostě láska" a ukázal, že láska nehledí na pohlaví, etnikum, náboženství či věk. (Na snímku herec Michal Jagelka a moderátor Aleš Cibulka, dlouholetí partneři.
"Zatímco podle některých internetových diskusí by se mohlo zdát, že Česko náhle zachvátila homofobní horečka, průzkum veřejného mínění CVVM ukazuje, že se postoj veřejnosti k lidem s odlišnou sexuální orientací stále zlepšuje. Podle toho z června letošního roku je téměř 75 procent dotázaných pro registrovaná partnerství, pro osvojení dítěte partnera nebo partnerky přes 60 procent a pro adopce dětí z dětských domovů stejnopohlavními páry bezmála polovina dotázaných," upozorňuje na zřejmý rozpor HateFree Culture. (Na snímku ředitelka filmového festivalu Jeden svět Hana Kulhánková a Adéla Skálová, pracující v projektu Jeden svět na školách.)
Prostřednictvím kampaně Prostě láska se iniciativa HateFree Culture připojuje k týdennímu festivalu Prague Pride. (Na snímku scénograf Marek Cpin a herec Jakub Žáček.)
Mezi fotografovanými jsou nejen páry homosexuální, ale také heterosexuální orientace. (Na snímku manželská herecká dvojice Radek Holub a Bára Hrzánová.)
Foto: hatefree.cz
Magazín Magazín
8. 8. 2016 19:45
Iniciativa HateFree Culture se prostřednictvím projektu Prostě láska připojila k festivalu Prague Pride. Nafotila 36 párů, homosexuální i heterosexuální orientace, napříč věkovým spektrem, pohlavní identitou, etnickým původem nebo náboženstvím. "Chceme tím ukázat, že láska, byť může mít hodně podob, je univerzální. Před láskou jsme si všichni rovni,“ dodává ke kampani Kateřina Saparová, výkonná ředitelka Prague Pride 2016.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy