Prostě láska. HateFree Culture ukazuje, že lásce nezáleží na pohlaví, věku, etniku ani náboženství

Prostě láska. HateFree Culture ukazuje, že lásce nezáleží na pohlaví, věku, etniku ani náboženství
HateFree Culture (Kultura bez nenávisti), projekt Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR, se rozhodl reagovat na živé debaty o právech gayů a leseb. Vytvořil fotogalerii na téma "Prostě láska" a ukázal, že láska nehledí na pohlaví, etnikum, náboženství či věk. (Na snímku herec Michal Jagelka a moderátor Aleš Cibulka, dlouholetí partneři.
"Zatímco podle některých internetových diskusí by se mohlo zdát, že Česko náhle zachvátila homofobní horečka, průzkum veřejného mínění CVVM ukazuje, že se postoj veřejnosti k lidem s odlišnou sexuální orientací stále zlepšuje. Podle toho z června letošního roku je téměř 75 procent dotázaných pro registrovaná partnerství, pro osvojení dítěte partnera nebo partnerky přes 60 procent a pro adopce dětí z dětských domovů stejnopohlavními páry bezmála polovina dotázaných," upozorňuje na zřejmý rozpor HateFree Culture. (Na snímku ředitelka filmového festivalu Jeden svět Hana Kulhánková a Adéla Skálová, pracující v projektu Jeden svět na školách.)
Prostřednictvím kampaně Prostě láska se iniciativa HateFree Culture připojuje k týdennímu festivalu Prague Pride. (Na snímku scénograf Marek Cpin a herec Jakub Žáček.)
Mezi fotografovanými jsou nejen páry homosexuální, ale také heterosexuální orientace. (Na snímku manželská herecká dvojice Radek Holub a Bára Hrzánová.)
Foto: hatefree.cz
Magazín Magazín
8. 8. 2016 19:45
Iniciativa HateFree Culture se prostřednictvím projektu Prostě láska připojila k festivalu Prague Pride. Nafotila 36 párů, homosexuální i heterosexuální orientace, napříč věkovým spektrem, pohlavní identitou, etnickým původem nebo náboženstvím. "Chceme tím ukázat, že láska, byť může mít hodně podob, je univerzální. Před láskou jsme si všichni rovni,“ dodává ke kampani Kateřina Saparová, výkonná ředitelka Prague Pride 2016.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy