Gádžové, jste hezcí a pracovití, ale buďte také tolerantní, vzkazují Romové na fotografiích

Gádžové, jste hezcí a pracovití, ale buďte také tolerantní, vzkazují Romové na fotografiích
"Ačkoliv jsou některé citáty velmi pěkné, považuji pár fotek (např. 'Gádžům bych moc přál, ať se jim daří dobře' a chlapec s rukama zaťatýma v pěst) za nenávistné vůči bílým a nechápu, jaký účel měly splnit," namítá na Facebooku jedna z diskutujících.
"Jde o to, že dáte lidem možnost se vyjádřit. Dáváme ji lidem, kteří ji většinou nemají, nemají počítač a internet, kde by něco podobného mohli napsat. A neříkáte jim, co mají říct. Někdo je vtipálek a udělá si z toho legraci..."
"... jiný to vezme smrtelně vážně a skutečně přemýšlí, co by Neromům vzkázal, když má tu možnost," reaguje na výtku iniciativa HateFree Culture.
"A většina lidí se vydala, z našeho pohledu, velmi pozitivním směrem, což nás moc potěšilo," dodávají iniciátoři projektu "Gádžům".
Foto: HateFree Culture
Magazín Magazín
Aktualizováno 24. 8. 2016 21:47
Iniciativa HateFree Culture, která usiluje o život bez násilí a nenávisti, na začátku srpna nafotila "ateliérové" fotky Romů v romské osadě Na Hrbe na okraji Banské Bystrice v rámci festivalu Ľudia z rodu Romov. "Protože se často objevují vzájemné předsudky a lidé z osad nemají příliš možností poslat do světa nějaký vzkaz, měli prostřednictvím našeho stánku možnost něco vzkázat nebo popřát gádžům, podělit se o to, čeho si na Neromech nejvíce cení, případně se svěřit se svým aktuálně největším snem," vysvětluje iniciativa HateFree Culture. Zde je ukázka, jak dopadl projekt "Gádžům".
 

Právě se děje

před 33 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy