Fotoblog: Na kole vrškem Labské cyklostezky. Cestu lemují kláštery, paneláky i bizarnosti

Fotoblog: Na kole vrškem Labské cyklostezky. Cestu lemují kláštery, paneláky i bizarnosti
Vyfotit Labskou boudu, aby nepůsobila jako bizarní obří betonový pomník uprostřed Národního parku, je umění.
Také pivo tu nečepují zrovna nejnormálnější.
Mohylu Hanče a Vrbaty u Vrbatovy boudy zná patrně každý a také se tu pohybuje stále dost a dost lidí. Zvláště když je až před Vrbatovu boudu vozí autobusy z Horních Míseček.
Nabízí se proto zajímavá alternativa mimo hlavní trasu č. 2 - sjet dolů z hřebenů přes Vítkovice směrem na Jilemnici. Asi kilometr před ní se nachází vesnice Hrabačov a v ní se schovává u uzoučké cyklostezky rodný dům Bohumila Hanče.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
22. 7. 2017 9:30
Mezi nejnavštěvovanější cíle horní části Labské cyklostezky patří hospital Kuks a Zoo Dvůr Králové. Kdo se však nechce mačkat se stovkami lidí, může zažít tuhle cyklostezku i jinak. Sochy Matyáše Brauna poházené po krajině, křížovou cestu 21. století či romské ghetto, které je zároveň jednou z nejrozlehlejších českých památek.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy