FOTO Žena za pultem pokračuje. V podání Kaisera a Lábuse

FOTO Žena za pultem pokračuje. V podání Kaisera a Lábuse
Ve hře o tom, jak by to dopadlo, kdyby se vrátily předrevoluční pořádky, se na scénu vrací legendární vševědoucí levicová prodavačka.
"Naše představení je takový souboj vlašáku s mungo klíčky na běžícím pásu doby. Ale není zdaleka jen o politice. Petr Kolečko vepsal do příběhu naší čtveřice i spoustu obyčejného civilního joudovství,“ prozrazuje režisér David Drábek.
"Dlouho jsme četli různé divadelní hry, ale nenacházeli jsme žádnou, ve které bychom se cítili dobře, která by nás hned napoprvé chytla. Až jsme se v Divadle Kalich potkali s Petrem Kolečkem a začali si s ním povídat, o čem by měla být hra napsaná přímo pro nás dva," popisuje vznik hry herec Jiří Lábus.
Pak přišel autor Petr Kolečko s Ženou za pultem 2. "Řekli jsme si, že komunista je stále na světě a stále nám hrozí, ale lidé si čtyřicet let totality dnes často idealizují nebo nad spoustou lumpáren z té doby mávnou rukou, tak že by bylo dobré na tyto tendence upozornit. S velkou nadsázkou, humorem, nicméně zcela jasně. Petr Kolečko poté přinesl text, v němž je tohle všechno zřetelně naznačené,“ říká Jiří Lábus.
Foto: Divadlo Kalich
hrz
Aktualizováno 21. 2. 2015 19:39
Inscenace Divadla Kalich "Žena za pultem 2: Pult osobnosti" dostala přízviska "masochistní sci-fi“ či "vizionářská komedie“. Jak dopadne touha prodavačky po návratu komunistů?

Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne
a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…?

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy