Obrazem: Vzpomínky na socialismus. Tak jsme slavili Vánoce před 30 roky

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
24. 12. 2015 7:07
Jak se za dob socialismu slavily vánoční svátky a co všechno se za tu dobu proměnilo? Podívejte se na srovnávací fotografie, které od sebe dělí desítky let!
Foto: ČTK

Nákup vánočních stromků

Prořídlá košťata se rozhodně nedají srovnat se současným výběrem, který lze najít na stovkách míst po celé republice. Bohaté košaté stromky všech velikostí od obyčejných smrčků po kavkazské jedle zdobí dnes většinu domácností. (snímek vlevo: nákup vánočních stromků v Ústí nad Labem)

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy