Výstřednosti na Miss Universe. Češka zvolila Rodnou hroudu

Miss Universe 2015
Miss Nový Zéland a Miss Francie 2014
Miss Guatemala, Miss Nizozemí a Miss Kostarika 2014
Miss Mexiko 2014
Miss Velká Británie 2014
Foto: Reuters
jaz
Aktualizováno 23. 1. 2015 21:45
Finále 63. ročníku Miss Universe se blíží. Soutěžící mají za sebou promenádu v plavkách i přehlídku národních kostýmů. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Miami – Na Floridě se koná již 63. ročník mezinárodní soutěže krásy Miss Universe, které se mezi 88 státy světa účastní i Česká republika. Tu zastupuje vítězka České Miss Gabriela Franková.

Jednou z divácky nejvýraznějších show před finálovým večerem je přehlídka národních kostýmů. Většina soutěžících vsadila na extravaganci, která měla jen pramálo společného s jejich domovinou. Gabriela Franková zvolila střídmější model od návrhářky Marie Staré s názvem Rodná hrouda, který symbolizoval české kořeny a naši úrodnou půdu.

Přestože Češky mají tituly z Miss World nebo Miss Earth, soutěž, kterou vlastní americký magnát Donald Trump, ještě žádná dívka z Česka nevyhrála.

Nejkrásnější dívka vesmíru bude vyhlášena v neděli 25. ledna, kdy vládnoucí loňská vítězka Maria Gabriela Isler z Venezuely korunuje svou nástupkyni.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do vládní budovy

Odpůrci arménského premiéra Nikola Pašinjana vtrhli v pondělí do vládní budovy v centru Jerevanu a požadovali Pašinjanův odchod, informovaly agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy