Foto: O výtvarníky nebyl zájem, tak udělali výstavu her. Vidět tu můžete české, stoleté lego z cihel

Foto: O výtvarníky nebyl zájem, tak udělali výstavu her. Vidět tu můžete české, stoleté lego z cihel
Kdo si hraje, nezlobí. A pak taky, na výtvarníky v létě nikdo nechodí.
To si řekli v Regionálním muzeu Mělník a rozhodli se uspořádat výstavu o historii her a hlavolamů z let 1890 až 1990.
"Vždycky v létě tu bývala nějaká výtvarná výstava, jenže na to nikdo nechodil," prozradila nám marketingová pracovnice muzea Kristýna Frelichová prostý důvod, který stál za rozhodnutím vystavit místo obrazů hry.
Proto si muzeum vypůjčilo hry, hlavolamy a stavebnice z doby nedávno i více jak sto let staré od sběratelů, manželů Pecháčkových z Rychnova nad Kněžnou.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
22. 7. 2017 22:49
Zajímá vás, jak vypadal český hliněný předchůdce lega nebo snad staré vlastenecké hry z První republiky? Nahlédnout, jak si hrály generace našich prababiček, ale i Husákovy děti, máte nově možnost nedaleko Prahy. V městském muzeu v Mělníku na léto otevřeli výstavu hlavolamů a her z let 1890 až 1990. "Vždycky v létě tu bývala nějaká výtvarná výstava, jenže na to nikdo nechodil," lakonicky objasňuje jeden z důvodů netradiční výstavy Kristýna Frelichová, marketingová pracovnice muzea. "Určitě nejde o vyčerpávající výčet, jde o průřez historií her a stavebnic, ale jsou tady rozhodně zajímavé věci," chlubí se Frelichová dále. Ostatně, posuďte sami.
 

Právě se děje

Další zprávy