Foto: Výbuch, ještě větší výbuch, plameny a sexistické narážky. Tak vypadá vědecká show pro školy

Foto: Výbuch, ještě větší výbuch, plameny a sexistické narážky. Tak vypadá vědecká show pro školy
"Já jsem Péťa a tohle je Jára." (potlesk) "Ty pokusy budou nebezpečné a máme povolené desetiprocentní ztráty. Je vás tady asi 300, no, do třiceti lidí bychom se asi měli vejít." (velký potlesk)
Odpalování raket s malou a velkou lahví. "Možná si taky s kamarády poměřujete..." (obrovský potlesk, hurónský smích) "Kdo si myslí, že na velikosti záleží?" (neandrtálský řev)
Dobrovolnice. "Nalij mi do rakety velkého panáka. Tohle je podle tebe velký panák?! Ty jsi z Moravy?" (smích) "Nebo z Ruska?" (ještě větší smích)
"Tohle nebude raketa země-vzduch, ale stůl-ksicht, ksicht někoho z vás." (jekot) Raketa odpálena. (ohlušující jekot)
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 8. 11. 2017 22:52
V rámci Týdne vědy a techniky zavítala do velkého sálu Městské knihovny v Praze oblíbená Science show z liberecké iQLANDIE. Organizátoři lákali na "představení plné napětí, zábavy a výbuchů". Jejich slova se naplnila. Aby dva performeři udrželi pozornost přítomných školáků, na pódiu se v krátkém sledu střídaly výbuchy s plameny či hustým dýmem, popřípadě do publika startovaly rakety či byly odpalovány "vodíkové bomby". Hlasité exploze střídalo ječení slabších povah v sále. Zkrátka, pakliže to bouchá, dýmá a hoří, každý školák vědu miluje.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy