Foto: Výbuch, ještě větší výbuch, plameny a sexistické narážky. Tak vypadá vědecká show pro školy

Foto: Výbuch, ještě větší výbuch, plameny a sexistické narážky. Tak vypadá vědecká show pro školy
"Já jsem Péťa a tohle je Jára." (potlesk) "Ty pokusy budou nebezpečné a máme povolené desetiprocentní ztráty. Je vás tady asi 300, no, do třiceti lidí bychom se asi měli vejít." (velký potlesk)
Odpalování raket s malou a velkou lahví. "Možná si taky s kamarády poměřujete..." (obrovský potlesk, hurónský smích) "Kdo si myslí, že na velikosti záleží?" (neandrtálský řev)
Dobrovolnice. "Nalij mi do rakety velkého panáka. Tohle je podle tebe velký panák?! Ty jsi z Moravy?" (smích) "Nebo z Ruska?" (ještě větší smích)
"Tohle nebude raketa země-vzduch, ale stůl-ksicht, ksicht někoho z vás." (jekot) Raketa odpálena. (ohlušující jekot)
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 8. 11. 2017 22:52
V rámci Týdne vědy a techniky zavítala do velkého sálu Městské knihovny v Praze oblíbená Science show z liberecké iQLANDIE. Organizátoři lákali na "představení plné napětí, zábavy a výbuchů". Jejich slova se naplnila. Aby dva performeři udrželi pozornost přítomných školáků, na pódiu se v krátkém sledu střídaly výbuchy s plameny či hustým dýmem, popřípadě do publika startovaly rakety či byly odpalovány "vodíkové bomby". Hlasité exploze střídalo ječení slabších povah v sále. Zkrátka, pakliže to bouchá, dýmá a hoří, každý školák vědu miluje.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy