Fotky: Do města přijel Santa s colou. Tradice nám neberou cizinci, vzdáváme se jich sami

Fotky: Do města přijel Santa s colou. Tradice nám neberou cizinci, vzdáváme se jich sami
Kde jinde si užít svátky a nasát vánoční atmosféru než na parkovišti před Albertem.
Když si vystojíte nejméně hodinovou frontu, vyfotíte se se Santou.
"Pojďte si s námi dát elfí taneček," pěje zkušený bavič parkovišť do rytmů písně Shake Up Christmas.
"Já jsem tu kvůli dětem, vždycky se na akci hrozně těší," uvedla Aktuálně.cz jedna z maminek.
Foto: Jakub Plíhal
Prokop Vodrážka Jakub Plíhal Prokop Vodrážka, Jakub Plíhal
23. 12. 2016 9:00
Během listopadu a prosince opět brázdil česká a moravská města vánoční kamion s Coca-Colou. Lidem nabídl opak všeho, co si dřívější generace představovaly pod pojmem klidných a pohodových Vánoc. Za rytmu reklamních hitů americké sodovkárny si návštěvníci užijí strkanici ve frontě, dětský křik, uslzené oči a nefalšovanou přehlídku komerce. Podívat se na to, jak rozdával Santa se svými skřítky štěstí v Pardubicích, můžete v autorské fotoreportáži Prokopa Vodrážky a Jakuba Plíhala.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy