Foto: Mokřad mezi paneláky v Praze. Po jarním hnízdění ptáků je otevřený lidem

Foto: Mokřad mezi paneláky v Praze. Po jarním hnízdění ptáků je otevřený lidem
Asi byste neřekli, že právě stojíme v Praze mezi panelákovým sídlištěm a průmyslovou zástavbou.
O rozvoj a zpřístupnění areálu statku se zasloužila zejména první porevoluční ředitelka statku Emilie Strejčková, kterou neopomněli zmínit snad všichni zaměstnanci dvora, se kterými jsme mluvili.
Ale je to tak.
Nyní sem cíleně chodí na procházky celé rodiny.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 5. 2021 13:06
Mokřad byste v Praze asi nehledali. To je ale chyba. Jeden se nachází hned vedle panelového sídliště v Hostivaři. Bažinaté území s dřevěnou stezkou leží v areálu Toulcova dvora, dříve socialistickou vývařovnou krmných směsí ze zbytků ze školních jídelen, nyní centrem ekologického vzdělávání. Po zimě a jarním hnízdění ptáků je mokřad od května opět přístupný veřejnosti.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy