Foto: Nejkrásnější nádraží 2014? Soutěž zná vítěze

Finalisté soutěže o nejkrásnější nádraží České republiky
Titul Pohádková zastávka 2014 získalo nádraží v Třebestovicích "za iniciativu a aktivní péči obce". Najdeme ho na Nymbursku.
Cenu naděje 2014 získalo nádraží Havířov "za lepší komunikaci s občany s cílem nalézt shodu na citlivější podobě dopravního terminálu se zřetelem k památkové hodnotě budovy nádraží".
Zvláštní ocenění, finalista 2014: železniční stanice Dasnice se nachází na trati Chomutov - Karlovy Vary - Cheb v Karlovarském kraji. "(...) Nádraží v Dasnicích je ukázkou toho, jak příchod jednoho zaměstnance dokáže výrazně zkultivovat a zkrásnit dříve pošmourné nádraží. Kytky a čistotu nádraží v Dasnicích oceňují ve vlaku hlavně cyklisté a vodáci."
Zvláštní ocenění, finalista 2014: dopravna Kubova Huť se nachází na trati Strakonice - Vimperk - Volary v Jihočeském kraji. "Do soutěže Nejkrásnější nádraží ČR 2014 nominuji nádraží v obci Kubova Huť na Šumavě, protože pro mě je to nejkrásnější nádraží, které jsem navštívila,“ říká nominantka.
Foto: nejnadrazi.cz, Asociace Entente Florale CZ - Souznění
Magazín Magazín
Aktualizováno 12. 11. 2014 8:42
Podívejte se, která nádraží získaly letos ocenění. Prohlédněte si vítěze a finalisty z minulých ročníků.

Fotogalerie – Slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo v úterý 11. listopadu v Senátu České republiky, do 10. října probíhalo hlasování pro jednoho z deseti finalistů. Podívejte se na hlavní kandidáty na celkové vítězství včetně nejkrásnějších nádraží minulých ročníků.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vláda schválila rozpočet na příští rok se schodkem 320 miliard Kč. Návrh počítá s růstem platů učitelů a investic. Neobsahuje zrušení superhrubé mzdy

Zdroj: ČTK
Další zprávy