Foto: Tak vypadala cesta Marka Hilšera z laboratoře pod Hrad a do Senátu

Foto: Tak vypadala cesta Marka Hilšera z laboratoře pod Hrad a do Senátu
Marek Hilšer absolvoval bakalářské studium mezinárodních vztahů na FSV UK, pak si ale řekl, že nechce vstoupit do politiky tak mladý a nejprve se naučí pořádnému řemeslu - třeba medicíně. (Fotografie z jeho stáže v nemocnici v keňském Itibu.)
Lákalo ho porodnictví, nakonec ale z toho byl výzkum v oblasti mozkových nádorů. (Fotografie z jeho stáže v nemocnici v keňském Itibu.)
Pak se ale od medicíny dostal zpět k politice. To když ho začal znepokojovat vývoj v České republice a chtěl podpořit nějakého mladého prezidentského kandidáta ze své generace. Když se ale nikdo takový neobjevil, šel do toho sám, zkrátka jako člověk z ulice.
Podle něj bylo těžké získat si důvěru nejen občanů, ale i médií. "Musel jsem novináře přesvědčit, že nejsem nějaký magor," vysvětluje v nadsázce.
Foto: Matej Slávik
hrz hrz
14. 3. 2019 7:01
Ještě před pár roky ho znal jen úzký okruh lidí z lékařské fakulty, z Akademického senátu Univerzity Karlovy, z výzkumných laboratoří či z porodnice u Apolináře. Bez větších finančních prostředků se dokázal dostat do širokého povědomí občanů a oslovit je. Nedávno vyhrál volby do Senátu a nyní přemýšlí o další kandidatuře na Hrad.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy