Foto: Tak vypadá pišlický svět Václava Kvapila. Pišlik cítí krásu života, říká autor

Foto: Tak vypadá pišlický svět Václava Kvapila. Pišlik cítí krásu života, říká autor
Toto je pišlik. Minimalistický dřevěný panáček, do kterého si má dítě promítnout vlastní fantazii. Tady právě slouží spíše jako materiál na převoz.
Děti si mohou figurku upravit vlastními jednoduchými doplňky.
Třeba toto může být princezna.
Dokoupit lze jednoduché vlněné oblečení...
Foto: Archiv Václava Kvapila
Magazín Magazín
25. 5. 2017 9:47
Pišlik je minimalistický dřevěný panáček, může však nabývat konkrétních podob. Může jezdit v nejrůznějších dopravních prostředcích včetně slona. Tyhle hračky pomáhají navrhovat malé děti obou hlavních tvůrců.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy