Foto: Tak trochu jiné MDŽ. Selfíčka s farářem, statečné vdovy a volba bohyně

Druhý zprava Zbigniew Czendlik, třetí zprava Petra Glosr Cvrkalová, vyhlášená bohyní Ostarou 2018.
Jednou z hvězd festivalu Všem ženám byl farář Zbigniew Czendlik. Moderátorovi Michalu Jančaříkovi líčil, jaký je jeho vztah k ženám. "Na faře mám napsáno: Budit jen v případě požáru nebo zrušení celibátu!"
Došlo také na historku, jak si malý chlapec spletl faráře s farmářem.
Spolu s ním vystoupila Veronika Hurdová. Ta píše nejčtenější český blog o mateřství Krkavčí matka, v němž líčí své osudy ženy, která ovdověla, když s manželem čekala třetí dítě. Nyní sama vychovává tři syny ve věku dva, čtyři a šest let.
Veronika píše pro děti, třeba pohádky Bylo nebylo doopravdy, ale také pro dospělé, kterým je určen například titul Moje milá smrti.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
9. 3. 2018 15:04
Festival Všem ženám se věnuje manažerkám z Česka a Slovenska a chce s nimi moderním způsobem oslavit MDŽ. V Kongresovém centru v Praze se 8. března sešli kromě stovek žen také zajímaví a inspirativní hosté. Vedle různých motivačních kouček a mentálních koučů vystoupili populární farář Zbigniew Czendlik, jenž prozradil, jaký je jeho vztah k ženám, nebo herečka Tatiana Vilhelmová, která povyprávěla třeba o tom, že na muže neumí vrhat "laní" pohledy. Vrcholem festivalu bylo zvolení bohyně Ostary 2018. Tou se stala Petra Glosr Cvrkalová, statečná žena, jež brzy ovdověla a začala pečovat o další mladé vdovy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Novela volebního zákona zachová 14 krajů i dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Volební novela zachová 14 volebních krajů. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem, jak to variantně navrhla vláda, je kvůli postoji Senátu mimo hru. Novela také přinese dva zvýšené limity pro vstup koalic do horní komory. Novinářům to ve čtvrtek po jednání vedení obou komor řekli jejich předsedové Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Sněmovna by podle jejího předsedy Vondráčka mohla volební novelu schválit během měsíce. Mimořádná schůze k lidovecké volební novele, o kterou požádala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), bude podle Vondráčka zřejmě příští čtvrtek. Na další mimořádné schůzi bude projednána i vládní volební novela, o kterou vládní poslanci teprve požádají.

Na tom, jaké budou vstupní limity pro vstup koalic do Sněmovny, zatím podle Vystrčila dohoda není. Ve hře je například to, že by dvoučlenné koalice potřebovaly získat alespoň sedm procent voličských hlasů a vícečlenné devět procent. Bez zavedení těchto limitů by koalice musely získat k zisku poslaneckých mandátů pět procent hlasů stejně jako jednotlivé strany a hnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy