FOTO Tak to vypadá v Potravinové bance Praha. Díky ní mají chudí a znevýhodnění co jíst

FOTO Tak to vypadá v Potravinové bance Praha. Díky ní mají chudí a znevýhodnění co jíst
V této hale se nacházejí sklady Potravinové banky Praha. Jelikož sídlí v areálu Pražských vodovodů a kanalizací, parkují tu cisterny na pitnou vodu.
Uvnitř banky. Dopoledne přijíždějí odběratelé, odpoledne navážejí neprodejné zboží výrobci a prodejci.
Prodejci odkládají do potravinové banky zboží, kterému se blíž doba expirace, má poškozený obal, je špatně popsáno či má špatnou váhu.
Častými dodavateli jsou také farmáři. Ti se tu zbavují ovoce a zeleniny, které neprojde přísnými regulemi  obchodů.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
20. 11. 2015 14:45
Nahlédněte s námi do Potravinové banky Praha. Jedná se o velký sklad v pražské Hostivaři. Místo sejfů tu najdete krabice a palety, místo peněz neprodejné potraviny. Auta, která navážejí a odvážejí zdejší "ceniny", nejsou pancéřovaná. Deset kilo brzy procházejících jogurtů a šišaté dýně jim patrně cestou nikdo neuloupí. Pro Charitu, Naději, stacionáře či azylové domy však znamenají učiněný poklad.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy