FOTO Tak to vypadá v Potravinové bance Praha. Díky ní mají chudí a znevýhodnění co jíst

FOTO Tak to vypadá v Potravinové bance Praha. Díky ní mají chudí a znevýhodnění co jíst
V této hale se nacházejí sklady Potravinové banky Praha. Jelikož sídlí v areálu Pražských vodovodů a kanalizací, parkují tu cisterny na pitnou vodu.
Uvnitř banky. Dopoledne přijíždějí odběratelé, odpoledne navážejí neprodejné zboží výrobci a prodejci.
Prodejci odkládají do potravinové banky zboží, kterému se blíž doba expirace, má poškozený obal, je špatně popsáno či má špatnou váhu.
Častými dodavateli jsou také farmáři. Ti se tu zbavují ovoce a zeleniny, které neprojde přísnými regulemi  obchodů.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
20. 11. 2015 14:45
Nahlédněte s námi do Potravinové banky Praha. Jedná se o velký sklad v pražské Hostivaři. Místo sejfů tu najdete krabice a palety, místo peněz neprodejné potraviny. Auta, která navážejí a odvážejí zdejší "ceniny", nejsou pancéřovaná. Deset kilo brzy procházejících jogurtů a šišaté dýně jim patrně cestou nikdo neuloupí. Pro Charitu, Naději, stacionáře či azylové domy však znamenají učiněný poklad.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy