Foto: Čirá radost z nebeských úkazů. Tak vidí vesmír amatérští pozemšťané

Foto: Čirá radost z nebeských úkazů. Tak vidí vesmír amatérští pozemšťané
A ještě jeden snímek od vítězného autora, rovněž z Konské: "Můj vesmír". Získal čestné uznání v kategorii Astrofoto dospělých.
"Úplné zatmění Měsíce nad Slavkovským štítem v Tatrách". Vítěz kategorie Astrofoto dospělých.
"Roj meteoritů", Šumava, 2. místo v  kategorii Astrofoto dospělých.
"Levandulová planeta", Malé Leváre na Slovensku,  3. místo v kategorii Astrofoto dospělých.
Foto: Pavol Kostolný
hrz hrz
27. 3. 2019 6:34
V obci Mokré, ležící pod Orlickými horami nedaleko Opočna, žije 150 stálých obyvatel. Ovšem její knihovna U Mokřinky je populárním hybatelem kulturního a společenského života, jež dalece přesahuje nejen hranice regionu, ale i Česka. Za své rozmanité aktivity získala v roce 2014 titul Knihovna roku. Nyní uspořádala již pátý ročník mezinárodní fotografické soutěže, tentokrát na téma Pohlednice z mého vesmíru. Spolupracovala s Českou astronomickou společností či s pardubickou hvězdárnou a přišly jí dvě stovky fotek, a to i třeba ze Švýcarska. Nejen za tímto projektem stojí zdejší knihovnice a kronikářka Dagmar Honsnejmanová, alias Bludička Mokřinka. Podívejte se na ukázku ze soutěžních snímků.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy