Foto: Čirá radost z nebeských úkazů. Tak vidí vesmír amatérští pozemšťané

Foto: Pavol Kostolný
hrz hrz
27. 3. 2019 6:34
V obci Mokré, ležící pod Orlickými horami nedaleko Opočna, žije 150 stálých obyvatel. Ovšem její knihovna U Mokřinky je populárním hybatelem kulturního a společenského života, jež dalece přesahuje nejen hranice regionu, ale i Česka. Za své rozmanité aktivity získala v roce 2014 titul Knihovna roku. Nyní uspořádala již pátý ročník mezinárodní fotografické soutěže, tentokrát na téma Pohlednice z mého vesmíru. Spolupracovala s Českou astronomickou společností či s pardubickou hvězdárnou a přišly jí dvě stovky fotek, a to i třeba ze Švýcarska. Nejen za tímto projektem stojí zdejší knihovnice a kronikářka Dagmar Honsnejmanová, alias Bludička Mokřinka. Podívejte se na ukázku ze soutěžních snímků.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy