FOTO: Sníh zaskočil Austrálii. Tohle klokani nepamatují

jaz
17. 7. 2015 14:30
U protinožců sice právě mají zimní období, ale takový sníh ve slunné Austrálii za posledních třicet let nebyl.

Seriously Rigger ... get some clothes on mate #stanthorpe #snow #snowinqld #queensland #australia #winter

Fotka zveřejněná uživatelem James Blundell (@thejblundell),

Canberra – V australském Queenslandu a Novém Jižním Walesu překvapila tamní obyvatele nenadálá nadílka sněhu. Přestože na jižní polokouli právě panuje zimní období, jsou Australané zvyklí spíše na denní teploty kolem 20 stupňů Celsia, informoval server Gizmodo.

V Austrálii na takové kalamity nejsou zvyklí, takže není divu, že zkolabovala doprava, některé cesty jsou uzavřené, stejně tak i školy. Lidé žijící v takovémto podnebném pásu nemívají doma ani topení. Když teploty spadly pod nulu, snažili se zahřát všemi možnými provizorními topnými tělesy, což vedlo i k několika požárům.

Chladné počasí, které je podle australského úřadu pro meteorologii způsobené studenou frontou přicházející z Antarktidy, by mělo panovat ještě několik dní. Lidé jsou ze sněhu v šoku a sociální sítě plní fotkami ze svých zahrádek, které ještě nikdy neviděli pod bílou peřinou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy