Foto: Na Slavících se tleskalo. Všemu. Dvakrát stříbrnému Ortelovi i jeho kritikovi, co opustil sál

Jaký byl Český Slavík 2016? Podívejte se v naší galerii.
Český Slavík, to jsou především davy fotografů honících se za úsměvy celebrit právě do jejich objektivů.
A celebrity jim rádi vyhoví, kdekoliv a kdykoliv. Zvlášť umí-li v tom chodit, což Miss World Taťána Gregor Kuchařová rozhodně umí.
Kromě médií a celebrit jsou tu i nějací ti fanoušci, jako tito, čekající na Kabát u vchodu pro účinkující.
Mezitím už ale u hlavního vchodu zaparkovala dodávka Ortelu.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
27. 11. 2016 8:08
"Jsem smutná, že mají čím dál tím větší úspěch lidé, kteří rozdělují společnost," řekla Aktuálně.cz na adresu dvakrát stříbrného Tomáše Ortela Iva Pazderková. Ta jako jedna z mála, spolu například s objevem roku písničkářem Pekařem, na protest proti účasti Ortela v soutěži opustila předávání cen. "Nechtěla jsem kazit atmosféru v sálu," dovysvětlila. Jinak totiž bylo veselo, lidé tleskali a ani nezáleželo příliš na tom komu, jestli dvakrát stříbrnému Tomáši Ortelovi nebo předtím mladému písničkáři Pekařovi, který jako jediný účast extrémisty v soutěži zkritizoval.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy