Fotky: Krychlovatíme! Skauti jdou s dobou, na táborech si hrají na Minecraft i Zaklínače

Hunger Games, Harry Potter, Minecraft či Hvězdná brána. Dnešní skautské celotáborové hry se nebojí inspirovat tím, co mezi mladou generací letí.
Autorem prvních dlouhodobých etapových her na skautských táborech je legendární Jestřáb neboli spisovatel Jaroslav Foglar, jinak též vedoucí pražského skautského oddílu Dvojka.
V roce 1941 vymyslel pro Dvojku hru Závěť strýce Jamese, o rok později se "celotáborovka" nebo též CTH jmenovala Po stopách Alvareze.
Oddíl Dvojka jich od té doby sehrál více než padesát a i tehdy hry kopírovaly, co mezi dětmi zrovna letělo - rodokapsy, indiánky...
Nejinak je tomu i dnes, a tak se po lesích kolem skautských táborů prohánějí tu bradavičtí kouzelníci, tu hobiti, tu minecraftí krychličkovité figurky.
Foto: Olga Marsínová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
15. 8. 2018 10:11
Ve skautských celotáborových hrách jde v podstatě stále o totéž - prověřit a prohloubit dovednosti dětí v přírodě, zažít dobrodružství, prokázat odvahu i rozvahu. Jen kulisy se mění. Dnešní skauti se tu inspirují Hunger Games, tu Harrym Potterem a tu celý tábor "zkrychličkovatí", protože se ocitne ve víru Minecraftu. A díky Hvězdné bráně se dokonce ocitají na jiných planetách a zkusí si i postapokalyptický příběh.
 

Právě se děje

Další zprávy